Београд — Неприхватљива је најава председника СНС Александра Вучића да ће водити политику агресивног јачања приватног сектора ради штедње у јавном, поручују синдикати.
Вучићева данашња најава „показује да нова влада Србије неће спроводити систем попут Аустрије и Немачке, већ искључиво агресивну тачеровску англосаксонску социјалну политику у којој ће брига за профит бити једини параметар“, саопштили су Удружени синдикати Србије „Слога“.
Како се наводи у саопштењу, Удружени синдикати Србије „Слога“ нису против реформи и рационализације јавног сектора, али сматрају да су „апсолутна послушност и рад по сваку цену аконто јачања приватног сектора, забрињавајући“.
„Ову државу која је некада у свету била појам социјалног благостања, и све њене привредне ресуре су направили радници, радећи даноноћно у корист своје будућности и државе“, подсећа се у саопштењу.
По мишљењу синдиката „Слога“, неопходно је прво реформисати институције које би требало да штите раднике.
„И ми хоћемо да се понашамо као озбиљни људи и да омогућимо реалну будућност за нашу децу, хоћемо разговоре и нудимо идеје, али нећемо као одговорни синдикат пристати да неко у име радника пристаје на решења која му не нуде алтернативу“, наводи се у саопштењу које је потписао председник У С С „Слога“ Жељко Веселиновић.
После днашње седнице Председништва СНС у Београду, Вучић је најавио да би нова Влада Србије требало да буде формирана до 25. априла и да у понедељак, 7. априла поцињу разговори о њеном саставу, о чему ће коначну одлуку донети – Главни одбор СНС.
Политика будуће владе, најавио је Вучић, подразумева „агресивно запошљавање и драматичне уштеде“ буџета, али не и отпуштање.
Вучић је најавио јачање приватног сектора и „пребацивање запослених“ у тај сектор, као и „агресивније реформе“, а упозорио на велики „антиреформски потенцијал“ јер сви су за реформе док оне не стигну до њих.
Бета
KOJI SINDIKAT? CIJI SINDIKAT? KOGA STITI SINDIKAT? IMA LI U SRBIJI SINDIKAT?
Glasali ste za njega sad kad pocne da isteruje iz javnog sektora videcete ko je vucic prodana dusa i placenik brisela.
cela Jugoslavija imala 400 000 u javnom sektoru a mala Srbija 800 000 daj da se zaokruzi na milionce
2 700 000 penzionera 8 00 000 u javnom sektoru strasno to ni emirati ne bih mogli da izdrze