Србија

Ти си Ђурићу напредна дебилчина која не зна да сачува две нацртане овце а не “Телеком” на Косову и Метохији, фукаро издајничка!

Сачували смо потпуно имовину државне компаније Телеком на Косову и Метохији и она ће се 100 одсто пребацити на њену ћерку фирму, изјавио је данас директор владине Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић, наводећи да ће компанија радити у покрајини, призната од међународне заједнице и приштинских институција.

Ђурић је, на конференцији за новинаре у Влади Србије, рекао да се српски тим изборио за осам нових локација за базне станице на Косову и Метохији тако да ће сигнал бити бољег квалитета, а унеколико и покривеност, што је посебно важно за Србе јужно од Ибра.

Овим договором је предвиђено да Србија затражи додатни позивни број за себе, а “не Косово као лажна држава, већ Србија за себе и то за географску област”.

Тако, како је објаснио, Кина има више позивних бројева, један за главну територију остале за Хонгконг и Макао, или Велика Британија за Фокландска острва.

Телеком Србија и Србија остају једини чланови Међународне телекомуникационе уније, рекао је Ђурић, додајући да тим позивним бројем располаже у потпуности Србија.

Ђурић је нагласио да Телеком, осим што има лиценцу од наших институција на читавој територији Косова и Метохије, овим споразумом добија и лиценцу приштинских институција за рад па “нико више неће моћи да долази и да секирама разара њихове базне станице”.

Коментаришићи изјаве у Приштини министарке за дијалог Едите Тахири, Ђурић је рекао да је довољно погледати текст споразума па “видети да ли Тахири лаже, или ми говоримо истину”, као и да је било очекивано да она искривљено интепретира његов садржај.

Телеком добија трајну лиценцу за фиксну телефонију, а за мобилну све до расписивања тендера кроз две године за целу територију Косова и Метохије, рекао је Ђурић, наводећи да ће на њему учествовати сви мобилни оператери који на том подручју функционишу.

Ђурић је објаснио да Телеком ради на Косову и Метохију без приштинске лиценце, већ несметано функционише “тамо где држимо базне станице”, наводећи да Телеком то чини на основу дозвола које је издао наш РАТЕЛ.

Према његовим речима, након те две године Телеком ће проценити да ли ће учествовати на лицитацији, или ће наставити да функционише на основу дозвола које је издао РАТЕЛ у Београду, што и сада чини.

Генерални директор Телекома Србије Предраг Ћулибрк је рекао да остају сви сервиси за кориснике на Косову и да неће бити повећања цена, као и да ће се централна Србија са подручја Косова позивати на исти начин као и до сада, и обрнуто.

Лиценце за мобилну телефонију у целом свету су привремене и издају се на периоде, Телеком Србије као највећи регионални оператер може да тврди – кад год буде расписан тендер ићи ћемо на сигурну победу, рекао је Ћулибрк.

ФоНет

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!