Београд-Веровали или не, Даница Драшковић, супруга лидера СПО Вука Драшковића, и данас је у инвалидској пензији, сазнаје „Ало!”.
Како наш извор наводи, она је у ту пензију отишла 17. маја давне 1990. године и још није „изашла” из ње, односно није отишла у старосну, како су то објавили медији прошле године.
„Према последњем извештају ПИО фонда, њена инвалидска пензија износи 43.400 динара! Уколико се узме у обзир да је она у инвалидској већ 27 година, испада да су јој исплаћене 324 инвалиднине. Чак и да су биле и упола мање од ове последње, реч је о великом новцу. Инвалидска пензија Вукове супруге изазива велику пажњу јавности већ годинама. Својевремено је још и Весна Пешић, тадашњи посланик у Скупштини Србије, подгрејала тему о инвалиднини Данице Драшковић изјавивши „да је Драшковићева већ 30 година у инвалидској пензији, а и дан-данас може коњу реп да ишчупа”. Уколико се узме у обзир да многи стварно болесни људи не могу да остваре инвалидске пензије без километарске документације, овај случај је више него дискутабилан“ – наводи он.
Према његовим речима, надлежни су још пре три године најавили да ће све сумњиве инвалидске пензије бити преиспитане.
„Објављено је да је Дана у међувремену престала да прима инвалиднину и сада добија старосну пензију. Александар Вулин, тадашњи министар за рад и социјалну политику, потврдио то је, рекавши да Драшковићева више није инвалидски, него старосни пензионер, а такви нису предмет ревизије у ПИО фонду“ – подсећа наш извор.
С друге стране, Даница Драшковић није хтела да коментарше ни на једну тему за наш лист.
„Немојте ме питати ништа да коментаришем“ – рекла нам је Дана.
Након нашег инсистирање да морамо да проверимо информације до којих смо дошли, она је прекинула везу.
У ПИО фонду кажу за „Ало!” да они не могу да коментаришу ниједног корисника било које врсте пензије.
„Личне податке о нашим корисницима Фонд не може да саопштава трећим лицима, а забрањује му Закон о ПИО и Закон о заштити података о личности“ – било је све што смо добили из Фонда.
Драшковићева је, према писању медија, од 2009. године именовањем Владе члан Управног одбора НИС-а. Она је у том послу правила годину дана паузу, али се јула 2014. поново вратила у НИС.
Све је могуће!
Бранко Радун, политички аналитичар, коментаришући најпознатији „пензиони случај”, каже за „Ало!” да је то доказ да је све могуће.
“ Неко је инвалид за нешто, а очигледно способан за нешто друго. Она је функционер у НИС-у већ годинама! Не знамо по којем основу је она отишла у инвалидску пензију. Знамо да је било много манипаулација када је реч о тим пензијама. Није она усамљен случај. Требало би да се та „зона” рашчисти мало, јер оптерећују пензиони фонд“ – казао је он.
Ало.рс
Kako po zakonu invalidski penzioner moze da radi, jer licu kome je oduzeta radna sposobnost ne moze biti zaposleno-raditi, moze ali mora izaci na kontrolni pregled ge bi mu se ukinula ivalidska penzija. ZATO PITANJE ZA GOSPODU POLITICARE KAKO NEKO KO JE U INVALIDSKOJ PENZI MOZE DA RADI PA SAD DA LI JE TO FIZICKI RAD ILI RAD U UPRAVNOM ODBORU ZAKON O INVALIDSKIM PENZIJAMA NE PRAVI RAZLIKU.
Lopata bijelopoljska !!! Poslati na robiju, a imovinu (i od bliže i dalje rodbine) konfiskovati !
Црногорке оду с четрдесет година у инвалидску пензију јер су се једанпут ушинуле, а моја комшиница прешла инвалидску комисију, прогласили је способном за рад, а она умрла за машином! А Дана је тако неопходан стручни кадар, да НИС не би могао уопште да функционише без њеног доприноса и њене плате од 6.000евра!