Према статистичким подацима о сечи шуме у 2019. години у Србији је посечено 3,37 милиона кубних метара дрва, што је 28 одсто више него 2012. године. То значи да је за само годину дана посечено више од пет милиона стабала, за чији транспорт је потребно 135 хиљада шлепера. Kада би шлепере пуне посечених стабала паркирали у колону, била би дуга 1.800 километара, као од Београда до Амстердама.
Овај екоцид у режији Вучићевог режима један је од разлога због којег грађани у Београду, Бору, Ваљеву, Kосјерићу, Панчеву, Беочину, Суботици, Нишу, Смедереву, и другим градовима удишу ваздух који је штетан по њихово здравље. Сваке године у Србији према информацијама Светске здравстене организације од последица загађења ваздуха умре више од 6.000 људи.
Тражимо да се под хитно заустави убијање плућа Србије, јер се тако на директан начин угрожава здравље људи. Проценат јавних зелених површина у Беогрду је само 2.83 процента, док је у Љубљани 46 одсто.
Игор Радошевић, ресорни Одбор за екологију, Странке слободе и правде
ссп.рс
I još toliko šumokradice u saradnji sa šumarima i geodetskom službom (nalaze gps-om parcele pokojnika i odseljenih i pružaju logističku pomoć. Naravno, sve to lepo naplate). Knjaževac je odličan primer ovog kriminala.
Ministra ekologije i ministra šumarstvs obesiti za ta drva jebo im pas mater džukačku! A onu od danas bivšu premijerku nabiti na drveni kolac tih posečenih šuma jebo i njoj pas mater ustašku!