Америке

Трамп и Бајден тесно, председника САД изабраће гласови послати поштом и судске одлуке

* За Трампа је „под морање“ било да победи и у Тексасу (38 електора), који је годинама тврђава републиканаца, и у „колебљивој Пенсилванији“. Fox News Је објавио да је у Тексасу победио и да је смањио заостајање за Бајденом по бреоју електора 204:223. У кључној `колебљивој држави` – Охају (18 електора) – прво је водио Бајден, али је Трамп ближе победи

* Џо Бајден је очекивано победио у Масачусетсу који даје 11 електора и Калифорнији (55). Победио је или може победити и у Аризони, Минесоти, Њу Џерсију, Њу Хемпширу, Род Ајленду, Делаверу, Конектикату, Илиноису, Колораду, Њујорку, Њу Мексику, Вашингтону, Орегону и Мериленду

* Ови председнички избори у САД су решавали и како ће ући у историју Трамп – као „смртна претња Америци и свету“ (ако освоји други мандат) или као председник-неспоразум и губитник

* Мржња према актуелном председнику довела је америчке либерале до игре без правила: у случају Трампове минималне победе у такозваним `колебљивим државама` – њихове `револуционарне масе` ће изаћи на улице, а у судовима ће почети дуели између адвоката демократа и републиканаца. То може потрајати недељама или чак месецима

_________________________________________________________________

ДОНАЛД Трамп је победио Џоа Бајдена на Флориди која се сматра једном од кључних држава за коначни исход америчких председничких избора јер даје 29 електорских гласова.

Победа на Флориди, која је протеклих деценија већински гласала час за републиканце час за демократе, сматра се једним од кључних предуслова за укупну победу и улазак у Белу кућу.

Победио је и у Северној Каролини (даје 15 електора) и Џорџији (16).

За Трампа је „под морање“ било да победи и у Тексасу (38 електора), који је годинама тврђава републиканаца, и у „колебљивој Пенсилванији“.

У обе државе је од почетка бројања гласова био у предности. Fox News Је објавио да је у Тексасу победио и да је смањио заостајање за Бајденом по бреоју електора 204:223.

Трамп и Бајден тесно, председника САД изабраће гласови послати поштом и судске одлуке

У кључној `колебљивој држави` – Охају (18 електора) – прво је водио Бајден, али је Трамп ближе победи.

У Индијани је Трамп очекивано водио од самог почетка бројања гласова и убедљиво победио, освојивши 11 електорских гласова.

Побеђује и у Кентакију (8 електора). Није изостала ни његова очекивана победа у Јужној Каролини (даје 9 електора) у којој је победио 2016-те, а током четири последње деценије ни један републиканац није ушао у Белу кућу ако није победио у овој држави.

Трамп је освојио већину (или има добре изгледе да је освоји) и у Ајдаху, Монтани. Канзасу, Тенесију, Луизијани, Алабами, Арканзаси, Северној и Јужној Дакоти, Вајомингу, Мисисипију, Мисурију, Јути, Небраски (5 електорских гласова) и Оклахоми…

Победио је и у држави Ајови – важној за коначни расплет – иако даје само шест елктора.

„Велики Доналд“ је већ прве резултате избора прокоментарисао речима:

„Ми стварно добро стојимо у целој земљи. Хвала!“

Трамп и Бајден тесно, председника САД изабраће гласови послати поштом и судске одлуке

У држави Вермонт је Бајден повео од самог почетка. За њега је гласао и гувернер државе републиканац Фил Скот који је свој поступак објаснио овако: „Тешко ми је било да гласам за Бајдена, али је Трамп имао четири године да обједини земљу, а он то није успео“.

Бајден је очекивано победио у Масачусетсу који даје 11 електора и за демократе изузетно важној Калифорнији (55).

Победио је или може победити и у Орегону, Њу Џерсију, Род Ајленду, Вашингтону, Делаверу, Конектикату, Илиноису, Колораду, Њујорку, Њу Мексику и Мериленду.

Бајден је био у вођству у важној Држави Ајови, али је потом предност прешла на Трампову страну.

У другој важној Држави Мичигену (16 електора даје) гласови ће се бројати можда још цео дан, па и два.

Велика непознаница засад су и резултати превременог гласања који могу битно кориговати, чак потпуно преокренути, резултате гласања на бирачким местима.

По неким проценама, исход тог гласања је можда и важнији од гласања 3. новембра на бирачким местима.

Јер, 100.286.748 Американаца гласало је преко поште.

Трамп и Бајден тесно, председника САД изабраће гласови послати поштом и судске одлуке

У Тексасу, Невади, Вашингтону, Аризони, Монтани и на Хавајима више је овога пута тако гласало него укупно у тим државама на изборима 2016-те.

Ови председнички избори у САД су решавали и како ће ући у историју Трамп – као „смртна претња Америци и свету“ (ако освоји други мандат) или као председник-неспоразум и губитник.

Мржња према актуелном председнику довела је америчке либерале до игре без правила: у случају Трампове минималне победе у такозваним `колебљивим државама` – њихове `револуционарне масе` ће изаћи на улице, а у судовима ће почети дуели између адвоката демократа и републиканаца.

То може потрајати недељама или чак месецима.

Трамп, у сваком случају, не жели да уђе у историју као губитник, пре ће изабрати да буде – негативац. У његовој је природи да  смењује и обара, а не да буде оборен.

Кина: Ако Трамп не буде стајао добро – он себе

може унапред прогласити победником

Кинески американолог Шан И процењује: „Трамп неће признати пораз док не буде пребројан и последњи глас. Ако ситуација буде неповољна – сасвим је могуће да ће он себе унапред прогласити победником. А то ће довести до уставне кризе у земљи“.

Факти

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!