Здравље

Бил Гејтс наставља да гура СИНТЕТИЧКО МЕСО које носи ћелије најтежег облика рака

Док глобалистичке елите настављају да се залажу за окончање потрошње меса као део „зелене агенде“, појавиле су се узнемирујуће информације о „алтернативи“ коју је подстакао оснивач Мајкрософта Бил Гејтс.

Чини се да технократе желе да спрече масе да једу право месо.

Иако тврде да је окончање једења меса у борби против спектра климатских промена, згодно је да се много новца може зарадити од индустрије у настајању која настоји да је замени.

Иако је у току значајан притисак на људе да се одрекну роштиља, хамбургера и сарме и уместо тога једу бубе и алге , климатски хистеричари и елита такође помињу такозвано синтетичко „месо“.

Ова алтернатива може се показати превише за многе потрошаче у светлу тренутног недостатка здравствених података о томе шта такве лабораторијске производње могу учинити потрошачима, као и Блоомбергов недавни извештај који наглашава како је синтетичко месо, у многим случајевима, пут ка раку.

Када је продавао своју књигу „Како избећи климатску катастрофу“ 2021. године, Гејтс је за MIT Technology Reviev рекао да „све богате земље треба да пређу на 100% синтетичку говедину.

„Можете се навикнути на разлику у укусу, а тврдња је да ће они временом учинити да укус буде још бољи.

„На крају, та зелена премија је довољно скромна да можете на неки начин да промените [понашање] људи или користите регулативу да бисте потпуно променили потражњу.“

Иако Гејтс тврди да ће мање емисије метана од надимања стоке помоћи у борби против климатских промена, неће само планета бити та која ће наводно имати користи.

Он настоји да оствари значајан профит, улажући у разне компаније које производе вештачко месо и замене за месо на биљној бази.

У својој расправи о канцерозном лабораторијском месу, Игор Чудов је на свом Субстацк-у приметио да се Светски економски форум такође залаже за замену правог меса.

СЕФ је објавио чланак 2019. године — исте године, када је израелска стартап компанија Aleph Farms тврдила да је прва компанија која је производила бифтек у лабораторији — под насловом „ Јешћеш замену за месо у року од 20 година. Ево зашто ,” који је тврдио да би лабораторијско месо могло бити ефикасније и да има „мање ризика за производ од конвенционалног меса”.

Поново, 2020., објавио је чланак у којем се тврди да је лабораторијско месо „одрживије решење“ које би преокренуло крчење шума и помогло у ограничавању глобалног пораста температуре.

Америчка администрација за храну и лекове саопштила је да је одабрано месо узгојено у лабораторији први пут безбедно за људску исхрану у новембру 2022, две године након што је Сингапур постао прва земља која је дозволила комерцијалну продају.

Upside Foods, компанија са седиштем у Калифорнији и коју подржава Гејтс, која производи такозвано месо од пилећих ћелија, касније је добила дозволу да почне да продаје свој производ чим Министарство пољопривреде САД изврши инспекцију њених објеката, известио је CNN .

Ројтерс је прошлог месеца известио да се Упсиде нада да ће своје сушено месо донети у ресторане већ ове године.

Још једна компанија за лабораторијско месо са седиштем у Калифорнији, Good Meat, има апликацију на чекању код ФДА.

Холандска компанија Моса Меат и израелска компанија Белиевер Меатс наводно су такође у преговорима са ФДА-ом како би свој симулакрум узгојен у бачву ставио на америчке столове.

Поред превазилажења регулаторних препрека, Ројтерс је приметио да ће ове компаније такође морати да закључају ланац снабдевања за „мешавине хранљивих састојака за исхрану ћелија и за масивне биореакторе потребне за производњу великих количина узгајаног меса“.

У недавном извештају Блоомберга наведено је да су деценијама „компаније као што су Пфизер Инц. и Јохнсон & Јохнсон узгајале велике количине ћелија за производњу вакцина, моноклонских антитела и других биотерапеутика.

“Сада је идеја да бисмо и ми могли јести ове ћелије.”

Док заговорници меса узгојеног у лабораторији тврде да се њихов производ, барем на ћелијском нивоу, не разликује од правог меса, у извештају се наглашава да „нормалне месне ћелије не настављају да се деле заувек“; нормалне ћелије ће се поделити само неколико десетина пута.

Да би се културе ћелија размножавале брзином која је неопходна да би ове компаније које се баве производњом меса, „неколико компанија, укључујући велику тројку, тихо користе оно што се назива бесмртним ћелијама. …

„Овековечене ћелије су основни део медицинских истраживања, али су, технички говорећи, преканцерозне и могу, у неким случајевима, бити потпуно канцерозне.

Прва бесмртна ћелијска линија дошла је од Хенријете Лакс, црне фармерке дувана из јужне Вирџиније која је имала рак грлића материце.

Ћелије су узете и коришћене без њеног знања или сагласности.

Магазин Смитхсониан је објавио да су њене ћелије рака коришћене више пута, укључујући у свемиру за тестове нулте гравитације, у вакцини против полиомијелитиса, у клонирању, у мапирању гена и за вантелесну оплодњу.

Ове такозване бесмртне ћелије — модификоване да се заувек деле, на тај начин „пркосећи нормалним границама раста… чинећи их непогрешиво сличнијим ћелијама рака“ — узгајају се у бачвама званим биореактори, где на крају стварају тоне „ћелијске масе. ”

Извештај је указао да су неки истраживачи рака умањили ризик од конзумирања овог канцерогеног лабораторијског меса, напомињући да „пошто ћелије нису људске, у суштини је немогуће да људи који их једу добију рак од њих, или за преканцерозне или канцерогене ћелије да се уопште реплицира унутар људи“.

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

виа
Србин.инфо
Извор
SlayNews

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!