Бивши директор „Галенике“ Ненад Огњеновић, који је заједно са још седам особа ухапшен због сумње да је криминалним активностима оштетио ту компанију за најмање 12 милиона евра, могао би да одговара и за посебно кривично дело – непријављивање имовине, сазнаје „Ало!“.
Агенција за борбу против корупције покренула поступак и против Дејана Бацковића и Рајка Унчанина
Према информацијама нашег листа, у вези са Огњеновићем, актуелним председником Скупштине „Галенике“ Рајком Унчанином и актуелним чланом Надзорног одбора те компаније директором СПС-а Дејаном Бацковићем Агенција за борбу против корупције је недавно отворила истрагу због тога што нису пријавили имовину.
„Ало!“ подсетио Бацковића да пријави своју имовину!
-Када сам у фебруару ове године именован у Надзорни одбор, колеге су ми рекле да не треба да подносим посебан извештај о имовини и приходима Агенцији за борбу против корупције. Међутим, ако се ви позивате на тумачење Агенције и тврдите да треба да поднесем, ја ћу са закашњењем то моментално учинити још данас – прочује Бацковић за „Ало!“.
– Чланови Надзорног одбора Јован Матановић, Александар Мартиновић и Драган Марковић поднели су Агенцији извештаје о својој имовини и приходима по ступању на функцију, који су у поступку обраде. Чланови Надзорног одбора „Галеника” а. д. Дејан Бацковић и Боривоје Радосављевић, као и председник Скупштине Рајко Унчанин и бивши директор Ненад Огњеновић, нису доставили извештај по ступању на функцију, односно престанку функције. Против наведних, Агенција ће предузети законом прописане мере – наводи се у писаном одговору који је „Ало!“ добио из Агенције.
Директор Огњеновић „заборавио“ да пријави 770.000 евра!?
Интересантно је то да је током претреса у стану Ненада Огњеновића пронађен уговор о орочених 770.000 евра у Банци Интеза из 2013. године. Код његовог помоћника Горана Орлића полиција је пронашла уговор о орочењу 88.000 евра у Војвођанској банци, али и потврду о 70.000 евра које чува у сефу исте банке. Истовремено, код Орлића је пронађен и уговор о куповини куће у Вршцу из 2010. године и уговор да је купио кућу у Грчкој током 2013. године. Како зазнајемо од извора из МУП-а, теза адвоката одбране биће да је порекло орочених девиза заправо од продаје акција у фармацеутским компанијама, које је Огњеновић својевремено поседовао. Без обзира на то да ли ће се испоставити да је то стварно порекло новца или не, он би свакако могао кривично да одговара због непријављивања акција, односно новца на банковним рачунима Агенцији за борбу против корупције.
Ало