Хроника

ПЛАТИ СТРУЈУ ЕНГЛЕЗ! Александар Други Карађорђевић дугује годинама 53.000 евра за утрошену струју!

За утрошену струју принц Александар Други Карађорђевић дужан је више од шест милиона динара (око 53.000 евра). Према подацима Електропривреде Србије (ЕПС) реч је о дугу за Бели и Стари двор у Београду. Мада се дугови гомилају уназад неколико година, Електродистрибуција Београд (ЕДБ) не реагује, за разлику од сиромашних грађана Србије којима се струја сече чак и за дуг од 50 евра. У ЕПС Снабдевању кажу да ЕДБ игнорише њихов налог за искључење дедињских дворова, док ЕДБ саопштава да су са Карађорђевићима договорили репрограмирање дуга.

– Карађорђевићи су пристали да уђу у процедуру која прецизира да се део дуга исплати одмах, а остатак на рате. Сви дужници пре искључења имају ову могућност и обично им се понуди да од 30 до 50 одсто дуга исплате одједном – саопштавају из ЕДБ-а.
Душан Бабац, члан Крунског већа, у изјави за “Вести” поручује да истраживачко новинарство треба да се позабави и дуговањима за струју других државних установа, а на само Карађорђевићима.

– Нека се обелодане и дугови разних министарстава, јавних предузећа, државних званичника, политичких странака – рекао је Бабац.

Драгомир Ацовић из Крунског савета подсећа да су Стари и Бели двор својевремено отети Карађорђевићима и да су у државном власништву.

– Дворови су данас државна имовина. Нека их држава врати власницима и исплати им надокнаду за коришћење уназад 60 година, па ће бити новца и за струју – рекао је Ацовић.

Измирује своје трошкове

Престолонаследник Александар Други је у више наврата наглашавао да он сам плаћа све своје личне трошкове, а да се новац из буџета користи за промоцију и одржавање дворских здања, јер су још у државном поседу.

За дворски комплекс предлогом закона о буџету Србије за 2014. планирано је два и по пута мање новца него у претходне две године, указује Бабац.

– Предвиђено је да се из државног буџета издвоји 17 милиона динара (око 148.000 евра) за превентивну заштиту дворског комплекса и промоцију споменика културе, док је 2012. и 2013. Србија за исте намене издвајала годишње 42 милиона динара (око 360.000 евра) – подсећа Бабац.

 

Вести

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!