У објекте овог ланца највероватније ће се уселити трговинско предузеће „Аман”
Сви продајни објекти СОС маркета су затворени, а у њих ће се највероватније ускоро уселити трговинско предузеће „Аман”. Ради се о трговинском ланцу чији је власник Јорданац Недал Кхалил и чије су радње од пре пет, шест година смештене углавном у ободним београдским општинама. Усељавање у СОС маркете за њега је, очигледно, начин да развије бизнис и у центру Београда.
На врата радњи за социјално угрожене грађане катанци су стављени због великих дугова добављачима, који се процењују на више од 120 милиона динара. Пре више од три године, када су СОС маркети почели да раде, овај „инстант одговор на кризу и беспарицу” дао је ефекте.
Тада су понудили артикле мање познатих произвођача по најнижим ценама на тржишту и нижим маржама од конкуренције, што је био рецепт за почетно добро пословање. Ланац је ширио продајну мрежу, запошљавао више радника и пркосио кризи, али га је на крају иста та криза појела. Истина, опстао је дуже него ланац СОС маркета у Љубљани, који је због слабог интересовања добављача, али и потрошача, пропао после свега два-три месеца.
Непосредно пред затварање, СОС маркeти су имали 33 продавнице у свим београдским општинама, запошљавали нешто мање од 300 радника, а просечна зарада износила је колико и у другим трговинама, односно између 24.000 и 25.000 динара. Према речима запослених, и последњих дана пред затварање радило се и било је пазара, али је због нагомиланих дугова и ненаплативих потраживања фирма затворена.
Политика