Хроника

Мића Мегатренд се ишчланио из СПС и напустио Србију!

Мића Јовановић, бивши ректор Универзитета “Мегатренд”, напустио је СПС, али и Србију, и преселио се у Француску, сазнаје Ало. Јовановић је, поводом текста о ангажману Алисе Марић у ком је споменут, из Француске поручио да нема намеру да се ангажује у дипломатији, како су то тврдили извори Ало-а из МСП-а.

– Ја сам први и последњи пут био у Министарству спољних послова 19. јуна 2014, на позив министра Дачића. Отишао сам на позив министра, задржао се око 15 минута и том приликом га обавестио да излазим из чланства Социјалистичке партије Србије. Одмах после тога, наредних дана, мој син Бошко и ја иступили смо из СПС-а – каже Јовановић и у разговору за Ало открива какву је улогу у прошлости играо у СПС-у, али и на политичкој сцени Србије.

– После 5. октобра 2000. године, када је СПС био у расулу и нестајао са политичке сцене, прихватио сам 18 истакнутих чланова те партије и запослио на Универзитету “Мегатренд”, иако то нико није тражио од мене. Били су то моји партијски другови, које сам хтео да збринем и заштитим од досовске харанге. Набројаћу само неке од њих: Рајко Унчанин, Мирко Кулић, Живко Кулић, Миливоје Павловић… Касније и Жарко Обрадовић и Владан Кутлешић. Били су ту и неки службеници са Студентског трга. Требало је стиснути петљу и то урадити у то време острашћености нових власти. Ризиковао сам и “Мегатренд”, а и своју каријеру – подсећа Јовановић и додаје да је 2008. године “пресудно учествовао у преговорима између СПС-а и ДС да се направи коалиција”.

– Био сам спона између Бориса Тадића са једне стране и Мркоњића, Дачића и Жарка Обрадовића са друге стране. Трчао сам између Ужичке и “Колинга”, где је био штаб СПС-а, са поменутим врхом руководства СПС-а. Коалиција је направљена, СПС се поново вратио у причу и добио велики број министарстава, председника Скупштине… – подсећа Јовановић на дане у којим је како тврди одиграо кључну улогу за повезивање ДС-а и СПС-а. У знак захвалности за његов ангажман, тадашњи председник Борис Тадић, наградио га је како каже “изузетним предавањем 20. октобра 2008. у трајању од 2 сата и 20 минута, пред препуним амфитеатром на Мегатренду.

– Са супругом Милицом сам се 8. августа преселио у Француску, у Кан, где већ 15 година имам други дом. Вилу на фотографији, у којој сад живим, лично сам изградио пре 15 година – објашњава Мића Јовановић.

Јовановић тврди и да је 2012. “цео Универзитет ‘Мегатренд’ “, са 27.000 студената и близу 1.000 запослених био подршка СПС-у на изборима”. Подсећа да је лично активно учествовао у кампањи, “од Суботице до Сурдулице, а преко источне Србије”, где је и сам често говорио на скуповима.

На последњим, ванредним изборима, такође је цео “Мегатренд” био подршка СПС-у и Ивици Дачићу.
– Више пута је Јелко Кацин, тадашњи известилац ЕУ за Србију и Балкан и мој лични пријатељ, на моју иницијативу долазио у Београд и сматрам да је лично допринео уласку СПС-а у Владу, у тренуцима када је то било више него неизвесно – открива Јовановић.

Зашто је после свега напустио социјалисте, објашњава тиме што су они н јему окренули леђа када му је било најтеже:

– СПС сам напустио 19. јуна, после краћег разговора са Ивицом Дачићем, и од тада немам никакве контакте ни са њим ни са другим члановима руководства. Разлог за то био је потпуно пасиван однос Дачића и СПС-а према мени и Универзитету “Мегатренд” у периоду када смо тешко трпели због највећег медијског линча, који нас је неправедно задесио и трајао пуних шест недеља.

Бивши ректор Мегатренда на крају наводи да, иако је напустио земљу, тај Универзитет остаје у његовом стопроцентном власништву, али и додаје да “не намерава да више ишта ради у Србији”.

Ало.рс

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!