Како преживети са платом од 20.000 динара, енигма је коју решава већина Нишлија јер им за потрошачку корпу треба 53.000 динара.
Званично, просечна зарада у Нишу је 39.846 динара, али она одудара од оне коју бележи живот јер обухвата само стално запослене, док велики број грађана ради за мање плате, најчешће на црно или по уговору о делу.
Просечној четворочланој породици за храну је потребно 30.000 динара, за комуналије 10.000, за превоз ученика 3.000, за личну хигијену још толико, а уколико ђацима издвајају за ужину у школи, потребно је још 9.600 динара.
Драгана Јовић, радница у трговини, каже да је једина запослена и да зарађује 25.000 динара.
– За потрошачку корпу потребно нам је око 40.000 динара, скоро дупло више него што зарађујем. Деца иду у школу и ту треба расподелити новац. Задужујемо се у драгстору, отплаћујемо на рате, одрадимо неки додатни посао – прича Драгана.
Радници у већини бутика наводе да не могу да зараде више од 25.000 динара месечно, док конобари у појединим нишким кафићима зарађују 800 динара дневно, па уколико раде 25 дана месечно, могу да зараде 20.000 динара.
– Заједно са супругом радим у кафићу, месечно рачунајући и бакшиш зарадимо 50.000 динара – прича Милица Илић.
Градски већник за социјална питања Бранислав Ранђеловић каже да ће „све бити боље када крену инвестиције и када упослимо наше суграђане“.
Ивана Анђелковић, Блиц
Фото: К. Каменов
Nikako sesti i plakati..
Nikako sesti i plakati..
Samo niska!?!
Samo niska!?!
PITAJTE VUCICA I VULINA
PITAJTE VUCICA I VULINA
Dati ti taj novac nasim ministrima da nam oni pokazu…..
Dati ti taj novac nasim ministrima da nam oni pokazu…..
Sit se gladnog ne seti!
sve ce biti bolje kad krenu investicije-rece politicarcic(kome ne trebaju investicije da bi imao primanja preko 150 000) bem ti drzavu kad onaj koji radi primi 20 000,a onaj koji muti vodu i mesetari lazuci od jutra do sutra ima najmanje 5 puta vise…………
a kako sa mnogo manje?