Оно 85 одсто светског становништва нема довољно воде, а више од милијарду уопште нема приступа питкој води и процењује се да ће до 2030. године 47 одсто људи у свету бити угрожено због недостатка воде.
Песимисти кажу да ће после ратова за нафту следити ратови за воду
Стручњаци наводе да је за очување водних ресурса од кључног значаја да се успостави међународна сарадња, јер 46 одсто копна чине међународни сливови.
При томе 148 земаља дели најмање један слив, 93 одсто међународних сливова деле две до четири земље, док земље југоисточне Европе деле три слива.
Како су истакли стручњаци приликом одржавања Сајма вода у Београду, Србији као кандидату за ЕУ, предстоје велики инвестициони пројекти у области вода и отпадних вода, који се процењују на око седам милијарди евра.
Неопходне су инвестиције у воду за пиће, одвођење и пречишћавање отпадњих вода, заштиту од загађења, поплава и ерозија, наводњавање и одводнајвање, пловидбу и коришћење воде за индустрију и енергетику.
Танјуг
zato naše vode ne smeju biti ničije privatno vlasništvo i moraju imati jaku kontrolu i zaštitu države,da bi se znalo kome i koliko se izvozi i kakva je naša potrošnja(u koje svrhe)…
MI SMO NAŠE VODE PRODALI!!!???
Prodace Vucic uskoro i vodu neprijateljima tako da cemo i to dobijati na kasicicu!