Потпредседник Народне странке и посланик Мирослав Алексић изјавио је данас да власт води катастрофалну економску политику задуживања грађана и државе и да планира ново задужење од 207 милиона евра, пошто је претходних годину дана задужила грађане и државу за 1,2 милијарде евра и подигла укупан дуг на 24,5 милијарди.
„Напредњачки режим је за осам година на власти задужио државу за 10 милијарди евра и разорио институције. Против њих се морамо борити бојкотом система и зато позивам све грађане у бојкот за Србију и да не учествују на лажним изборима најављеним за 26. април“, рекао је Алексић на конференцији за новинаре у Скупштини Србије.
Алексић је истакао да ће „лажни избори само продужити осмогодишњу владавину Александра Вучића, коју ће обележити лаж до лажи и превара до преваре“.
Потпредседник Народне странке је навео да док траје задуживање нема говора о напретку о којем власт лаже грађане, и додао да због лоше економске политике режима Србију годишње напусти 70.000 људи.
„Данас је у Србији добро само онима који су на власти и тајкунима и фирмама блиским режиму, јер институције готово и да не постоји у Србији, послови се уговарају по ценама много већим од уобичајених, граде се стадиони, фонтане, јарболи, ауто-путеви су дупло скупљи него у нормалним временима када се тај посао добијао на тендеру“, рекао је Алексић.
Алексић је прецизирао да је за изградњу Моравског коридора предвиђено 900 милиона евра, уместо 500 милиона.
„У Србији истовремено живи 1,8 милиона становника који су на ивици апсолутног сиромаштва, што значи да је сваки четврти грађанин Србије на ивици сиромаштва – то је слика данашње Србије“, навео је Алексић.
Алексић је подсетио да пољопривредни произвођачи у Србији дизел плаћају 165 динара за литар, а пре доласка напредњачке власти литар су плаћали 110 динара.
„Откупна цена млека била је 30 динара за литар за мале пољопривредне произвођаче, а данас је 25 динара, откупна цена малина је 2011. године била 200 динара за килограм, а данас је између 80 и 120 динара. Цена пшенице је данас 15 динара за килограм, а 2011. године била је 28 динара, цена кукуруза је била 24 динара, а данас је 16 динара“, рекао је Алексић.
„То је политика узимања новца из џепова грађана који се потом троши на бесмислене пројекте – граде Београд на води, куле и дворце, а грађани беже из Србије јер не могу да саставе крај са крајем. Милион и по пољопривредника данас гледа како ће да састави крај са крајем, јер им је потребно шест литара млека за један литар нафте – то је економска политика свих Вучићевих влада у претходних осам година“, додао је Алексић.
Алексић је навео да власт говори о просечној плати од 500 евра, али да, према подацима Републичког завода за статистику, медијална плата, односно плата коју прима 50 одсто запослених износи тек 360 евра.
Бета