Брнабић истакла да ковид пропуснице нису „сребрни или магични метак” за решавање ситуације, већ су начин да се мотивишу млади људи да се вакцинишу, како би могли да иду у клубове, кафиће, ресторане
„Ми смо спремили све за ковид пропуснице. Ја ћу разговарати још, да видим да ли ћемо ићи на то. Али, чујем на различитим медијима и од разних експерата, различите информације и погледе на ствари”, рекла је Брнабић новинарима у Винчи на констатацију да је пре 16 дана најавила увођење ковид пропусница, али да таква одлука још није донета.
Премијерка је истакла да ковид пропуснице нису „сребрни или магични метак” за решавање ситуације, већ су начин да се мотивишу млади људи да се вакцинишу, како би могли да иду у клубове, кафиће, ресторане.
„Једини одговор на све ово је вакцинација. Поново причамо о мерама, пропусницама, свему што није кључно у решавању пандемије. Кључне су вакцине, прва и трећа доза”, рекла је Брнабић, јавља Танјуг.
Премијерка је навела и да је у Србији вакцинисано 53,4 одсто пунолетне популације, али да је у узрасту од 18 до 30 година вакцинисано 21,4 одсто, што је, каже, поражавајуће, јер је то ствар грађанске солидарности и заштите оних који из различитих разлога не могу да се заштите.
Додала је и да смо, нажалост, сведоци тога да и млади умиру, јер су невакцинисани.
„Пре два дана преминуо је младић стар 24 године, без других обољења, није био вакцинисан. И жена која је имала 31 годину, мајка двоје деце, без придружених болести и без вакцине. То су све животи који су могли да се спасу”, рекла је Брнабић.
Она је поновила да држава не може да уведе обавезну вакцинацију, већ морамо да се ослонимо на сопствену свест да је важно да се заштитимо.
Додаје да је држава свој део посла урадила, међу првима набавила вакцине, четири различита произвођача, а ускоро стиже и пета, Модерна, али и поновила да има нешто и до индивидуалне одговорности.
„Нигде није запело, размишљамо о томе (ковид пропусницама)”, рекла је Брнабић, која је данас обишла нову санитарну депонију, електрану и рециклажно постројење за грађевински отпад у градској депонији Винча.
Наслов и опрема: Стање ствари
Kaznjavanje, ucena naziva najvisi cin u drzavi motivacijom, to je zlocin, diskriminacija.. Hoce li jednom detetu zabraniti roditelj da zivi da bi se motivisalo drugo dete za poslusnost? Zamislite da lgbt populaciju ne pustamo nigde eto da ih motivisemo da budu normalni a ne posle protivprirodnog bluda sire zarazu? Kako bi se tad osecali? lgbt motivisano? Ili muslimani da daju samo muslimanima da zive ili hriscani samo hriscanima da bi se ovi suprotne veroispovesti motivisali.. hajde da zatvorimo sve mala preduzeca da se motivisu da predju svi da pazare kod velikih giganata.. hajde talentima da zabranimo ucesce u desavanjima da bi ovi bez talenta dobili motivaciju. Sram Vas bilo premijeru. Ne razlikujete motivaciju od diskriminacije jel? Zasto ste ulazili u agendu, potpisali ste sporazum sa kompanijama da ce te ucestvovati u maltretiranju ljudi, odvojili od gradjana 2mil eu za szo.. Ne radite obdukcije, sklanjate doktore… setite se Lazica iz Nisa, kada je rekao nesto se cudno desava.. Ceo krizni stab i Darija otrcali su u Nis, zanimljivo da je posle takvih zapitkivanja stigla brza smrt doticnog iskusnog doktora.. Cak i cerka je tuzila da nije umro prirodno.
Sve to narod brzo zaboravi
A sto bi se vakcinisali protiv nepostojeceg virusa, laznih testova i vakcina koje to nisu. Zbog svega toga i prisiljavanja na otrove umjesto vakcina i rasipanja ogromnih narodnih novaca odgovarat cete svi krivicno