У фабрици је 1989. године било 4, 67 хиљада радника, а исто толико породица је живело од рада у фабрици
Тужна фотографија, за све оне који се сећају фабрике „Радоје Дакић“, кружи друштвеном мрежом Твитер. На њој се јасно види како један од багера произведен у овој фабрици, исту сада и руши.
„Радоје Дакић“ била је једна од највећих фабрика за производњу грађевинских машина у СФРЈ, а налазила се и међу већим фабрикама тог профила у Европи. Машине произведене у њој извозиле су се у Немачку, Аустрију, Пољску, Русију, Бугарску, Турску, Египат, Алжир, Иран, Сирију, Kубу, Гвинеју.
bager „Radoje Dakić“ ruši fabriku u kojoj je proizveden pic.twitter.com/60tfbTuxVF
— C’est moi (@maj_britilta) October 17, 2019
Титоградска фабрика грађевинских машина и гвоздених конструкција половином 1963. године произвела је први хидраулични багер, точкаш А-350. У току 1963. планирана је производња 100 ових багера.
У фабрици је 1989. године било 4, 67 хиљада радника, а исто толико породица је живело од рада у фабрици. Бивши радници од почетка 2009. године организовали су мирне протесте и тражили хитно извршење судских пресуда које подразумевају исплату 37 милиона еура.
Главница дуга порасла је на око 48 милиона еура, припадајуће камате које је потврдио Виши суд још седам милиона еура, а право на исплату има 1,65 хиљада бивших радника. Радницима је правоснажним судским пресудама додељено земљиште вредно око 40 милиона евра које не могу да продају
Еспресо.рс
И Србију руше они који су у њој произведени. Странци им само купују сендвиче.
Ти што руше Србију нису „произведени“ у Србији, то нису Срби!
На жалост, јесу. Срби, а не странци су дошли да вређају родитеље свог мртвог колеге погинулог у барутани, Срби су били испред суда да бране Јутку, Срби су дошли да штите оног председника општине Гроцка који је организовао паљење куће новинара. Можемо се заваравати да то нису били Срби, али тиме само продужавамо обману.