Вођи навијачке групе „Принципи“ је неко из врха МУП-а уступио две полицијске „шкоде“ са блинкерима и неколико полицијских значака.
Вељко Беливук звани Веља Невоља и његова група имали су полицијско обезбеђење захваљујући корумпираном полицајцу. Како се сазнаје, вођа навијачке групе „Принципи“ Веља Невоља је био толико дрзак да је копирао таблице службеног аутомобила директора полиције Владимира Ребића и стављао их на џипове које су возили он и његови људи да би свуда имали пролаз.
„Занимљив је податак да су од Беливукове екипе заплењене две полицијске „шкоде“ са блинкерима и неколико полицијских значака. Иако су ти аутомобили званично припадали полицијском возном парку, они су „скинути из система“ и на волшебан начин уступљени криминалцима на коришћење. Полиција је проверавала порекло ових аутомобила, али у систему није било података, па се посумњало да је Беливуковој екипи неко из МУП-а давао добру логистику и покушао да заметне траг. Међутим, службе су на трагу да открију ко им је уступио службена возила“, каже извор близак истрази и открива ко је један од полицајаца са којима је Веља Невоља сарађивао.
„Дарко Г, некадашњи помоћник команданта Интервентне јединице 92 и секретар за безбедност Фудбалског савеза Србије и ФК Партизан, упознао је Вељу Невољу на стадиону Партизана преко својих надређених и убрзо после тога почео да сарађује с њим. Сумња се да је Дарко слао полицајце Вељиној групи да их обезбеђују, а они су њему помагали у пословима око грађевине. Дарков подређени, полицајац Драган Секулић из Лознице, који је недавно напустио полицију и променио име у Владо Георгиев, ухапшен је заједно са својом супругом Слађаном Секулић као члан екипе Веље Невоље. Ова група је пре неколико година преузела један познати подрум пића у Лозници који је предат на вођење Секулићу, а он је наводно у посао увео и супругу Слађану. Подрум је био параван за прање новца, а у близини је био познати клуб за који се у граду одавно прича да је место где се лако може доћи до опојних супстанци“, наводи извор.
„Дарко и Георгиев су се упознали у Сремској Каменици док су се школовали за полицајце. Дарко је после запослења у полицији почео да напредује, а Георгиев га је пратио. Заједно су били у Интервентној, елитној јединици београдске полиције специјализованој за директну борбу против најтежих облика криминала. Дарко је максимално штитио свог „естрадног колегу“ и то је свима упадало у очи“, каже извор и додаје да је Дарко интензивно сарађивао са Беливуком.
„Дарко је у једној рутинској контроли наводно упознао Александра Станковића (29), званог Сале Мутави и почео да га обезбеђује. Када је Станковић убијен 13. октобра 2016. у близини Централног затвора у Београду, он је наставио сарадњу са Вељом Невољом. Сумња се да је издавао наређења полицајцима да обезбеђују Вељу Невољу и навијаче Партизана. Сваки пут када би се навијачи враћали са неког гостовања имали су полицијску пратњу све до стадиона Партизана. Вељу Невољу су пратили службеним аутомобилима и то транспарентно, па их нико није дирао. Када су ишли у иностранство као навијачи Србије, Дарко је обезбеђивао фудбалску екипу, али и навијаче. Сумња се да је он под изговором да ради свој посао пружао заштиту овој екипи, али то тек треба да се утврди“, наводи извор.
Према речима извора, патрола интервентне јединице је Вељи Невољи у 90 одсто случајева завршавала све што треба.
„Имали су разрађену шему и договор за све. Полицајац који је радио за њих једноставно им се јављао када преузме смену, говорећи: „Радим данас, ако те неко заустави зови мене!“. То је у преводу значило да може несметано да носи пиштољ без дозволе!“, каже познавалац прилика у београдској полицији и наводи да тек предстоје нова хапшења корумпираних полицајаца.
Беливуков човек чувао чак и политичаре
Дарко Г. је, осим навијача Партизана, приватно чувао и поједине политичаре.
„Био је укључен у све послове које је легално радила екипа Веље Невоље са својом агенцијом за обезбеђење. Да ли је у питању случајност или не, то се утврђује. Дарка је са бившим функционером МУП-а упознао извесни Вучко. Тада су наводно склопили договор и Беливук је био под неком врстом заштите“, наводи извор близак истрази.
Мондо, Ало.рс