Србија

Брисел и Берлин би опет да преко Словачке вежу српског магарца у ЕУ шталу

Репчекова је изјавила да ће процес проширења бити један од приоритета словачког председавања ЕУ, али да ће Србија „морати да спроведе реформе, да усклади своје законодавство и односе са суседима и да уради свој домаћи задатак“

ФАКТИ: Госпођа Репчекова, очито, још није схватила да Београд „домаће задатке“ више не прима преко Братиславе. У њеном „свету“ британског већинског „не“ Европској унији изгледа није било. А жалосно је што и после Брегзит-а и ујдурме са поглављем 23 покушава да Србији прода маглу да је ширење ЕУ нешто што је иза првог ћошка, а да на том путу све зависи само од Србије. На страну то што ни она ни многи у „кругу двојке“ не разумеју због чега немали део нормалне Србије у неотварању „поглавља“ не види ништа лоше по нормалну Србију…

АМБАСАДОРКА Словачке у Београду Дагмар Репчекова изјавила је да се представници Србије нису одазвали позиву да присуствују неформалним састанцима са земљама кандидатима које ће Братислава организовати током председавања Европској унији.

Словачка ће као председавајућа Савету ЕУ поред званичних састанака министара ЕУ организовати и неформалне састанке на које ће позвати и представнике земаља кандидата за чланство.

Међу тим састанцима су Савет за унутрашње послове и правосуђе, који ће бити одржан у јулу у Братислави, као и Савет за заштиту животне средине.

„И за један и за други послали смо позиве надлежним министарствима Србије, али нисмо, нажалост, до данашњег дана добили одговоре“, рекла је Репчекова за данашње издање Политике.

Репчекова је изјавила да ће процес проширења бити један од приоритета словачког председавања ЕУ, али да ће Србија „морати да спроведе реформе, да усклади своје законодавство и односе са суседима и да уради свој домаћи задатак“.

„Није важно колико ће се брзо овај посао завршити, важно је да је доведен до краја. Ако треба више времена да се неке ствари рашчисте, онда је боље да нигде не журимо“, рекла је амбасадорка и додала да добијање чланства зависи од спремности држава кандидата.

Према њеној оцени, нема разлога за испитивање става владе Србије да је чланство у ЕУ спољнополитички приоритет после одлуке Брисела да не буду отворена поглавља 23 и 24.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!