Србија

Да је Србија држава овај не би могао ни на врата државног клозета!

У резиденцији Србије у Вашингтону приређен је пријем поводом Дана државности Србије, а међу званицама су били специјални изасланик САД за Западни Балкан Габријел Ескобар, амбасадор Сједињених држава у Београду Кристофер Хил, командант Националне гарде Охаја генерал-мајор Џон Харис и многи други.

Амбасадор Србије у Вашингтону Марко Ђурић, на тај начин се опростио од представника дипломатског кора и српске заједнице у Америци пре повратка у Србију, где ће, према речима председника Србије, обављати једну од веома важних функција.

“Вечерас је веома посебно вече јер је ово за мене вероватно последњи пут да вам се у овом мандату обраћам као српски амбасадор у САД. За моју породицу и мене последње три и по године представљале су невероватно путовање и захвалан сам свакоме од вас за пријатељство, подршку и веру у оно што заједно радимо овде. Јер, свако ново пријатељство представља ново семе које ћемо посадити у будућу сарадњу између наших земаља и народа, рекао је Ђурић.

Додаје да је имао срећу да у Вашингтону службује у време када је сарадња Србије и САД напредовала у многим областима.

Ђурић је навео да су, када је реч о економији, САД постале партнер број један у домену ИКТ услуга, нових технологија окренутих будућности.

“Поставили смо основне темеље за рад и помогли да се изгради инфраструктура за већи утицај Србије у престоници САД. Саградили смо и реновирали нову резиденцију, отворили смо нову зграду амбасаде, прибавили смо у својину нове зграде српских представништава и у другим градовима ове велике земље и имамо велике амбиције за будућност”, рекао је Ђурић.

Говорећи о Србима на КиМ, који су изложени репресији Приштине и живе у тешким временима, Ђурић је истакао да они такође цене подршку владе САД у одрживости српске заједнице на КиМ.

“Планирамо да наставимо нашу сарадњу у свим областима, без обзира на то што имамо различита виђења по питању КиМ. Наглашавам баш ово јер пријатељи говоре о важним, добрим и позитивним стварима, али и о оним које нису увек лаке, навео је Ђурић.

Специјални изасланик САД за Западни Балкан Габријел Ескобар захвалио је Ђурићу што су врата амбасаде била отворена претходних година, као и на гостољубивости коју је Србија показала према Американцима.

Односи Србије и САД имају невероватан потенцијал и постоји огромно поштовање САД према Србији и Србима. Ја то осетим када одем у Србију. Желим да нагласим да су и врата Америке отворена за Србију, рекао је Ескобар.

Додао је да постоји велика жеља да се настави траса сарадње која је успостављена између две земље и да она треба да резултира још јачим и дубљим везама, које ће бити још продуктивније.

Марко, ти си урадио фантастичан посао и неки од наших највиших званичника посвећено раде на даљем развоју наших односа, рекао је Ескобар.

Навео је да у будућности види позитивне односе две земље, пријатељство и повезаност, захваливши Ђурићу и осталима који су то учинили могућим.

Командант Националне гарде Охаја, генерал – мајор Џон Харис, захвалио је амбасадору Ђурићу на визији коју је имао и лидерству које је показао обављајући ту функцију.

Подсетио је да партнерство српске војске и Националне гарде Охаја траје већ 18 година и да то подразумева исто толико различитих искустава, додајући да је током тог периода партнерство претворено у сјајну визију за будућност, али и пријатељство засновано на поштовању, поверењу и заједничким вредностима.

“Надам се да нећемо делити само економску и војну сарадњу, већ да, захваљујући напорима људи у овој просторији, више нећемо уписати име ниједног погинулог војника. Сви треба да делимо ту визију”, истакао је Харис.

Да је Србија држава овај не би могао ни на врата државног клозета!

Бранко Терзић, члан Крунског већа и представник престолонаследника Александра Карађорђевића у САД, међународно признати инжењер енергетике, навео је да је Ђурић, од када је дошао у Вашингтон, покренуо неколико врло важних иницијатива да окупи дијаспору.

“Ђурић је подигао положај Србије у Конгресу, са сенаторима и конгресменима, као и са људима у бизнису и данас много боље стојимо овде него пре неколико година, рекао је Терзић.

Др Иван Трифуновић, стручњак у здравственој и фармацеутској индустрији који ради у Америци, а ангажован је и на пројекту БИО4 кампуса, каже да је по доласку амбасадора Ђурића дошло до огромне квалитативне промене на боље и да се целокупна представа Србије у Америци подигла неколико нивоа изнад.

——

Хил је Србији пожелео успех, додајући да је Марко Ђурић, за кога је председник Србије најавио да ће се вратити у Србију, где ће обављати једну од веома важних функција, био изванредан амбасадор у Вашингтону.

“Мислим да је амбасадор Ђурић направио и поставио позитиван курс односа Србије и САД и мислим да му српски народ дугује велику захвалност због тога што је постигао овде, рекао је Хил.

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Извор
Политика.рс

Један коментар

  1. Ово је нека грешка !
    Како је могао онда да потпише уговор о раду, додуше на одређено време, за пословођу јавног вецеа на Теразијама ? како да наплаћује услуге срања и пишања ако не може да уђе у свој објекат ?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!