Председница Владе Србије Ана Брнабић разговарала је са шефом Мисије Међународног монетарног фонда (ММФ) Јан Кес Мартејном о спровођењу и ефектима актуелног саветодавног програма који Србија има са овом финансијском организацијом.Како је наведено у саопштењу, на састанку су разматране главне тачке актуелног програма – реформа Пореске управе, реформа плата, наставак реформе јавних предузећа, доношење фискалних правила која укључују формулу за индексацију пензија и наставак спровођења структурних реформи.
Премијерка Брнабић известила је шефа Мисије ММФ-а да пројекција раста БДП-а за ову годину остаје 3,5 одсто.
Највећи раст у првим месецима ове године има сектор грађевинарства, објаснила је премијерка и додала да он износи чак више од 13 одсто у односу на исти период прошле године. Нагласила је да ће вредност новог инвестиционог циклуса за инфраструктурне пројекте у Србији бити већи од осам милијарди евра.
Шеф мисије ММФ Јан Кес Мартејн је похвалио одличне резултате по питању страних директних инвестиција, које су ове године у прва четири месеца износиле 1,2 милијарде евра, што је бољи резултат него прошле године. Он је истакао да је потребно створити више фискалног простора за веће улагање домаћег привредног сектора, што би знатно повећало раст БДП-а и ојачало приватни сектор.
На састанку је закључено да је неопходно више радити на спречавању одлива стручног кадра из Србије, што је према речима шефа мисије ММФ-а заједнички проблем за све државе региона.
Премијерка Брнабић је истакла да је Агенција за циркуларне миграције, која ће бити основана, део стратегије повратка наших људи који живе и раде у иностранству. Агенција би, према њеним речима требало да им пружи сву неопходну подршку по том питању.
Влада Србије интензивно ради на спречавању корупције на свим нивоима, објаснила је председница владе, додајући да је закон о борби против корупције прошао владу и да је тренутно у скупштинској процедури. Захваљујући ефикасној еУправи знатно је смањена могућност корупције и омогућена већа транспарентност државног апарата, рекла је премијерка.
Посебан акценат државе је на спречавању сиве економије, напоменула је Брнабић и осврнула се на нову апликацију еИнспектор која је почела са радом почетком ове године и која ће омогућити умрежавање свих инспекција и боље праћење рада инспектора.
Премијерка је најавила да од септембра ове године почиње примена јединственог образовног броја, који би требало да омогући праћење ученика током школовања, али и ефикасност и пословање образовних институција. Такође, ученици, студенти и њихови родитељи ће захваљујући информацијама које ће бити на једном месту моћи да сазнају све о жељеној образовној институцији, могућностима запослења и колику плату могу очекивати за одређене образовне профиле, објаснила је премијерка.
Н1
Одличан наслов ! Браво! То је то!
Kolonijalna uprava postavljena da pljacka, satire i rasprodaje Srbiju, otera sve sto moze od naroda napolje i dovuce emigrante da je nasele, izvrsavaju svako gazdino naredjenje, jurcaju se po podrumima, sljokaju i bance po splavovima pederi, pedercici, pederuse i ofucane matore droljetine na kojima je vidna kilometraza!
Da bi izasli pred kamere zestoko ih nafrakaju, napuderisu i namazu ne bi li bar zalicili na coveka!
Када би ΛV дао да земљу води ММФ, по кога би онда пишао, сам себе не може. За сада Владу представља и води ΛV са саветницима злочинцима Блера, Клинтона, Шредера, Гусенбауера и других, као да у Србији не постоје способни људи, професори, инжењери, академици. Власник Србије не жели памет око себе, он је довољан, а како (не)летимо по успесима у васиону, четвртину становништва је испод или на ивици сиромаштва. То је могао нешти из близине и да види путујући караваном “Будућност Србије”, како не би лупао небулозе по медијима. А што се тиче о просечним платама ствар је оваква: просечна нето зарада у Србији у 2018. години износила 420 евра и била је међу најнижим у Европи, у Бугарској 457 евра, у Румунији 565, Мађарској 635 евра, Пољској 784 евра, Хрватској 802 евра, Чешкој 878 евра. Цене су у земљама централне Европе 10-30 одсто више него у Србији и другим земљама Балкана. Просечне плате од 500 ΛV евра још ће те чекати, ваше је да гласате а о платама ће лако, ОН?
MMF je pojednostavljeno rečeno jedna banka i kao i svaka banka ona brine o tome da joj dužnici vrate pozajmljeni novac, ne brine o tome kakvim kvalitetom života živi dužnik, koliki mu je životni standard i da li mu ostaju neka sredstva za druge stvari kada vrati kredit !
alooo bre, brdjani, geaci, gurbeti i ostali smrade, vi sto ste nauceni da cekate da vam neko da; posao, platu, da sticanjem ili kupovinom neke diplome obavezno postajete neko i nesto, da time sto ste u akademiji narod treba da vas zasipa parama i ko bozanstva slavi, vi koji cekate da vase probleme neko drugi resi, vi sto ,,mudro,, cutite jer se vas nista ne tice, vi ,,pametni,, , vi maloumnici bahati ste, neradnici, zlice i zlikovci, svoji i tudji krvnici a i ruzni ste, kako toi jenom rece Milan Komnenic.
— hohstapler broz davase svakom ko komunista bese, ovaj dotumarali gurbet bosanskoustaski u tom nastavise, kreditima, koje ce drugi otplacivati a ponajvise oni jos nerodjeni, pa ako si njegov imaces ako ne nemaces.
— oce to topuz i koplje, oce to lopatu i kramp i vladu cinovnicku koja zakone treba sprovoditi i za to odgovarati a ne ,,zakonodavce justinijane,, i psihopate tesko bolesne i po okolinu opasne. — zar nekakvi mlatikurci, karaguzi, sonje i razbojnici, nekakvi ,,rodjeni beogradjani,, i kurvini sinovi, ukratko dzabolebaroisi ne treba da budu izolovani ili na prinudni rad naterani. — kakvi kurci kostunice, davinici, suntavi, tadici, vucici, kojim praziluk iz dupeta viri a iza kojih tragovi smrde necovestvom i zlocinom.
— alooo brdjani, geaci, gurbeti i ostali smrade, zar nije vreme se opametiti i razuman covek postati. — na stoku je bic a na ljude reci.
Мотка, колац и конопац могу да спасу Србију….јехбо вам ммф матер у уста жвалава и снс-овска!