Kада дође до вршњачког насиља на интернету, најважније је да родитељи пруже подршку свом детету, пријаве проблем, као и да сачувају доказе да се насиље десило, објашњава за ЦИНС Ивана Милошевић из Националног контакт центра за безбедност деце на интернету при Министарству трговине, туризма и телекомуникација. Овај центар је за скоро три године забележио више од 200 случајева угрожавања безбедности деце на интернету.
Kоји је први корак у заштитити деце на интернету, када је време за отварање профила на друштвеним мрежама, да ли родитељи треба знају шифре своје деце и како да их заштите када дође до вршњачког насиља на интернету? О томе смо уочи Међународног дана безбедног интернета разговарали са Иваном Милошевић из Националног контакт центра за безбедност деце на интернету.
Овај центар је основан у фебруару 2017. године, а ради у склопу Министарства трговине, туризма и телекомуникација. Породица, пријатељи и наставници ученика који су потенцијалне жртве насиља или друге врсте угрожавања на интернету могу им пријавити проблем позивом на 19833 или путем сајта Паметно и безбедно.
Озон пресс