Београд – Демократија у Србији је напредовала када су избори у питању, ево мртви не могу да гласају по четири-пет пута. Гласају само једанпут, каже новинар Петар Пеца Поповић.
Тужна је земља у којој су најважнији политичари, каже Поповић.
„Како ја волим земље где не знате ко су министри! Политика је наша судбина, и не можете да побегнете од политике јер сте њом окупирани. Политика је однела многе биографије из света културе, ја мислим да људи који знају нешто друго не треба да се баве политиком“, каже Поповић.
Поповић сматра да као средина не поштујемо успех.
„Као средина нисмо спремни да се поклонимо пред неким ко је бољи од нас. Тек кад умре, добије димензију“, каже Поповић.
Он додаје да је тужно што сада Срби беже из Србије.
Опозиција се није ујединила, они су били принуђени да се уједине, каже Поповић.
„Зликовци су наша чињеница, немојте да бежимо од тога. У животу се оријентишемо према људима који су бољи од нас, али не можемо да побегнемо од истине да има пуно људи са другачијим намерама“, каже Поповић.
Говорећи о рушењу објеката у Савамали, Поповић каже да нису они могли једноставно да се „самоорганизују“, али да је председник Владе обећао да ће бити пронађени.
„Био сам клијент „Савског експреса“, кафана која је срушена те ноћи. Ту сам водио моје пријатеље из Америке, из Канада, Загреба, Љубљане. Хтео сам да покажем да се није све завршило на италијанском тесту и страним јелима. Тужна је судбина рушења, али како ја да се љутим што не могу да нађу ко је срушио са фантомкама то, када на 30 метара где председник владе држи конференцију за штампу опљачкају моју и још две куће. Полиција нам дугује одговоре, ми плаћамо порез, а одатле се финансирају службе које треба да нам помогну“, каже Пеца Поповић.
Он наводи да разуме да полиција има пуно проблема и посла, али те ствари би требало да се реше.
Н1