Народни посланик Ђорђе Вукадиновић критиковао је данас предлог СНС-а да се у Влади формира Министарство за евроинтеграције и инсистирао да, ако се већ канцеларија за евроинтеграције уздиже на ниво министарства, то исто учини и са канцеларијом за Косово и Метохију, јер се на овај начин режим одриче чак и оног прокламованог паралелизма у путу ка ЕУ и одбрани територијалног интегритета на Косову.
Ми не мислимо да је могуће ићи ка Европској унији и истовремено бранити Косово и Метохију, нажалост и политика ове власти то показује да није могуће. И политика претходне владе је то показивала. Просто није могуће. И то су вам отворено говорили највиши званичници из ЕУ од Мартина Шулца до Улрике Луначек и многих других, поручио је Вукадиновић.
Ако већ идемо путем тог паралелизма онда га барем доселдно примењујте и ако канцеларију за ЕУ уздижете у ранг министарство, то исто учините и са канцеларијом за Косово и Метохију, изјавио је Вукадиновић поводом предлога власти да се формира министарство за евроинтеграције, док не постоји сличан предлог за Косово и Метохију.
До доласка СНС-а, албанске власти нису могле на север Косова без српске дозволе, а данас је обрнуто
„Рекли сте да је Марко Ђурић 1000 пута био на Косову за ове четири године. Па боље да није био јер су након сваког његовог одлазка ингеренције државе Србије на Косову биле све мање“, рекао је он.
До доласка напредњака на власт, албанске власти јужно од Ибра нису могле да уђу на територију севера Косова без дозволе Срба, а врло често уопште. Данас је обрнуто – српске власти не могу да уђу на север Косова без дозволе Приштине
Ја овде имам примерак Бриселског споразума, који је сакривен од јавности и чије одредбе грађани нису имали прилике да чују ни у овом дому, већ уместо тога слушају клевете у увреде оних који су у Народну скупштину ушли директно из ријалитија, мислећи на Маријана Ристичевића.
Шта је са безбедносним структурама Србије, шта је са српским правосуђем? Све то је од укинуто и препуштено такозваној „Републици Косово“, рекао је Вукадиновић.
Он је прочитао план примене Бриселског споразума, који је потписала Влада Србије у коме се експлицитно наводи укидање свих безбедносних структура, као и укидање комплетног правосуђа Србије на Косову и Метохији и његова замена одговарајућим „косовским“ институцијама. Влада Србије је то спровела, али сакрила од очију јавности.
Размислите о томе да државе Србије на Косову данас има много мање него пре 5 година, и то је врло конкретан домет ове власти, поред неких других.
НСПМ