Србија

Државни врх Србије подржава тежње шиптарских сепаратиста при УНЕСК-у

Државни врх Србије својом лошом игром, која иде на руку непријатељски расположеним странама, највише доприноси отимању српских светиња, сматра Драган Петровић, један од водећих српских интелектуалаца.

“Државни врх Србије игра врло лоше по питању Косова и Метохије, даје невероватне уступке, попушта. Тако да од питања Брезовице, захтева за улазак у Унеско, раније за Олимпијски комитет, потом у кошаркашки савез Европе и друге међународне савезе, као да каска. Заправо ради се о капитуланској политици која само обраћа пажњу да то не буде сувише очигледно према домаћем јавном мњењу” каже Петровић за КМ Новине.

А то не мора да буде тако, сматра он.

“Свет је подељен по том питању, земље БРИКС-а и ШОС-а се противе томе, као и бројне земље трећег света. То је већина човечанства гледано и по броју земаља и по броју становника, али власт актуелна и прошла, се окреће ка САД и западним земљама, и то управо онима које су промотери косовске “независности” ” указује Петровић на директне протагонисте Западне политике и антидржавних интереса.

То раде не из државног интереса Србије, јер је он управо супротан, већ из сопствених и страначких интереса и зависнсоти према тим центрима моћи” закључује он разоткривајући лицемерне наступе српских властодржаца у јавности. 

Извршни савет УНЕСК-а данас ће, у Паризу, одлучивати да ли ће у дневни ред заседања уврстити и предлог препоруке за пријем вештачке НАТО творевине у јужној српској покрајини где доминира становништво шиптарског порекла са екстремним сепаратистичким тежњама због чега су извршили бројне злочине над српским становништвом али и порушили и уништили највећи део онога што сада желе да буде њихова културна баштина на листи УНЕСК-а.


Извор: КМ Новине 

 

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

  1. Драги пријатељи,нема места чуѓењу.У Бриселском споразуму постоји одредба по којој “Србија не ќе спречавати учлањење
    Косово у меѓународним организацијама…
    Сада читам да ќе Дачиќ иќи у Моксву,на сусрет са Д.Рогозином.Асоцијација, и Краљевина Југославија је тражила договор са Стаљином 1941 године,уочи напада Немачке ( то сам читао у разним документима,јер нисам био роѓен у то време).Али,Сталин их је одбијо…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!