Божидар Ђелић и његов тим су бранили државни интерес у случају Националне штедионице, од њеног оснивања до кулминације те борбе током 2003. и 2004. године, тврди Демократска странка…ако је неко мислио другачије (нпр. Динкић). Такође, Божидар Ђелић и ДС подржавају истрагу надлежних органа у случају Штедионице и надају се да ће евентуални кривци одговарати за своја недела.
Министар финансија Млађан Динкић изјавио је да је Ђелић крив што је учешће државе у Националној штедионици смањено на 10 одсто, јер је док је био министар финансија свесно пропустио да докапитализује ту банку, иако је знао да то мора да учини да штедионица не би изгубила дозволу за рад.
ДС наводи да је Ђелић први покренуо питање Националне штедионице, тражећи да Србија добије учешће у капиталу те институције на основу вредности српске имовине коју је тадашњи гувернер Народне банке, Млађан Динкић, „као тадашњу савезну имовину над којом републичка Влада није имала надлежност, бесплатно доделио Штедионици без тендера и било чијег знања и одобрења, од просторија, опреме, преко државних депозита, плата радника“.
Држава никада није имала већинско власништво над Националном штедионицом, те није могла ни да га изгуби, што јасно показују подаци Агенције за привредне регистре, додаје се у саопштењу ДС. Како се наводи, Република Србија није била ни покретач ни оснивач Националне штедионице већ је она, „по сопственом често поновљеном јавном признању, у потпуности пројекат Млађана Динкића коме се Божидар Ђелић храбро супротставио“.
Ђелић је, како наводи ДС, предложио представнике Србије који су на управном одбору тражили смену директора Штедионице и који су покушали да заштите државни интерес.
Бета
OVOME ĐELIĆU MAJKA ALBANKA, DOŠLA LOPINA DA UNIŠTI I OPLJAČKASRBIJU. HITO GA UHAPSITI I ODUZETI TO ŠTO JE UKRAO