Пленарним састанком у Народној банци Србије данас су почели званични разговори представника Србије и мисије Међународног монетарног фонда поводом првог разматрања резултата новог програма макроекономских и структурних реформи, подржаног Инструментом за координацију политике (PCI-Policy Coordination Instrument).
Делегацију Србије предводила је гувернер НБС Јоргованка Табаковић, која је и гувернер Србије у ММФ-у, а у разговорима су учествовали и представници министарстава финансија и привреде.
Мисија ММФ-а, коју предводи Џејмс Роуф, боравиће у Београду од 24. септембра до 4. октобра 2018.
Током посете мисије ММФ-а, размотриће се и анализирати актуелна економска, монетарна и фискална кретања у земљи, као и пројекције макроекономских индикатора за ову и наредну годину, наводи се у саопштењу НБС.
Такође, разговараће се о испуњењу циљева и спровођењу договорених мера економске политике, ради очувања постигнуте унутрашње и спољне равнотеже, јачања институција и наставка реформи у финансијском сектору.
Посебна пажња током разговора биће посвећена убрзању започетих структурних реформи, које треба да допринесу расту продуктивности, запослености у приватном сектору и постизању високих и одрживих стопа привредног раста.
Инструмент за координацију политике који је одобрен Републици Србији 18. јула 2018, саветодавног је карактера, не предвиђа коришћење финансијских средстава ММФ-а и нема трошкове за Србију. Одобрен је за период од 30 месеци, а укупно је планирано пет полугодишњих разматрања резултата програма.
ЂОРЂЕВИЋ: СА ММФ-ОМ О ПОРЕСКИМ ЗАКОНИМА
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић изјавио је данас да ће са представницима Мисије ММФ-а током њихове посете Србији разговарати о сету пореских закона и планирању нових прописа који су у надлежности тог министарства.
„У једном тренутку и ја треба да се видим с њима, данас ће са њима прво разговарари министар финансија. Причаћемо о сету закона који је сада у скупштини кад су у питању порези, али и ономе што ће бити у будућности, односно планирању новог сета закона који су у надлежности Министарства за рад“, рекао је Ђорђевић новинарима након отварања директорске и експертске конференцији Центра јавних служби за запошљавање земаља југоисточне Европе.
Танјуг
Пензионери као да су на пензионерској инфузији, отимају им пензије без мере и никада довољна, а мају их да ће им сутра бити боља но икада. Ово није медицина већ лаж и крађа. Нарав им је таква, а каква, као свима док владају и још:
♣ Пензионерима су узели меру. Изгледа да су погрешили, спремају се да им узму поново?
♣ Народ служи као база да се власт учи, на њему, демократије.
♣ Народ је го и бос. Држава му је наплатила сва потраживања.
♣ Политичари су у два табора: један отима, други узима колико му треба.
♣ Многи немају краве, али пију ли пију афлатоксине.
♣ Дакле, народ није стока. Стока не гласа!
♣ Мој вођа се учи на туђим грешкама, али зато своје велича.
♣ Није тачно да мој директор нема идеје. Има, ал’ само луде идеје!
♣ Када се возите у погрешном возу, све су вам успутне станице погрешне.
♣ Он мисли да његово време тек долази. Бојим се да га не прегази!
♣ Добио је факултетску диплому по повољној цени, а не гратис!
♣ Питам се: докле ће ТВ Бор емитовати стварност, уместо онога што се заиста дешава?
♣ Моји руководиоци обикаљају истину како не би је повредили.
♣ По свему судећи и ми имамо доњу границу: лактови и колена.
♣ Када ми отме пензију дође ми да кукам. Када треба да почне да је враћа дође ми да полудим
♣ Изгледа да може да се живи и са овом пензијом. Доказ су гладни пензионери, а живе.
♣ Успешно смо савладали “Теорију релативитета”, а сада освајамо “Теорију ријалититета”