Србија

ЕВОЛУИРАО Некад: Спрем’те се, спрем’те, четници. Данас: Sweet home Alabama (видео)

Да је од идеологије српског национализма до идеологије глобализма под хегемонијом САД веома танка линија, доказ је политички лик и дело Александра Вучића. Док је некада уз репертоар четничких песама претио одмаздом америчком непријатељу, данас, када баштини протестантску етику, открио је чари америчког кантри рока.

Специјални изасланик америчког председника Доналда Трампа за дијалог Београда и Приштине, Ричард Гренел, у посети је Београду, где је дошао са делегацијом ДФЦ поводом отварања њихове канцеларије у Београду, а угостио их је председник Србије Александар Вучић са званичницима.

Након тога, синоћ је одржана и свечана вечера на реци, а Гренел је објавио кратак видео са описом: „Срби и Американци певају о Алабами, Западној Вирџинији. Невероватно вече.“


На снимцима које је поделио специјални представник америчког председника може се чути и да су две делегације уживале у америчкој музици, кантри хиту „Таке ме хоме, Цоунтрy роадс“ и чувеној рок песми „Сwеет хоме Алабама“.

Како се може приметити, Вучић је пао у севдах, јер је, по свему судећи, договором са Американцима обезбедио себи још неки време на власти.

Потом су чланови делегација разменили поклоне. Вучић је поклонио двојици америчких званичника кутије са српским винима, док је од Гренела на поклон добио књигу „Бела кућа кроз историју“.

– Хвала Ричарду Гренелу на посвећености и добром послу који обавља за цео регион. И хвала на дивном поклону – поручио је Вучић на Инстраграм профилу „будуцностсрбијеав“.

Теревенка се наставила до дубоко у ноћ, а домаћини и гости су кокетирали са поштовањем социјалне дистанцу.

А затим се Вучић похвалио како је од Трампа добио поклончић из Кемп Дејвида. Обрадовао би се он и пластичној флаши, свакако, и то представио као невероватан успех српске дипломатије и сопствени.

И ето, закључујемо како је Вучић, попут Светог Павла на путу за Дамаск, доживео просветљење, па је од четничког фолклора прешао на јенкијевски. Ево како је то некада изгледало.

Директно.рс

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

  1. A jel’ bila i ona stara “Sweet eight billion dollars in my pocket”? Ili su je naši već prepevali u “Slatkih osam milijardi dolara u mom džepu”?

    Je li ta osmica razlog nevidjeno dobrog raspoloženja? Šta je drugo moglo izazvati toliku euforiju? Sam ovaj minorni i bezvezni papir koji niko ne uspeva čak ni da definiše i kaže šta je, je li izjava, je li sporazum, nije li, ako jeste sporazum je li trilateralni ili bilateralni. Takodje niko ne može reći izmedju koga, kojih zemalja, tj. strana, kako mogu da ga potpišu neovlašćena lica? Potpuno nevažan papir, a večerinka veselija nego posle teheranskog sporazuma. O čemu se ovde radi? Kad planiraju da nam to kažu?

  2. veseli i cestiti Gadafi radovo se svojim vilama i satorima, davase i kapom i sakom, bio srecan sto od njega pozajmljuju pare hohstapleri potentati i krunisane glave, dok ga cuvase suplja brigada telohraniteljica.
    zavrsilo to kako nije ni sanjo, ubise ga golje i majmuni, svi ostali se razbezali a duznici na dug zaboravili.
    a on zavrsi na mokrom duseku iz djubrista dovcenemu.
    ako tako dobricina zavrsi kud ce zlica i zlikovac neg na kolac.

  3. smesni su u svom neznanju oni koji ne znaju sta u cara careva pisamcetu pise.
    genocidni zlikovac oprost grehova dobijo, za sto nasim parama platio i jos tanak plajvaz na baterije i kljuceve od tajne sobice, da moze da kreci i malterise, kad car ode.
    pa ko se ne bi radovao, samo nama tesko i pretesko.
    konj s kobilom, car sa carom a ko budala bio tim i ostao.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!