Православље

Фанариоти одмах после „Сабора“ отрчали код папе на рапорт (видео)

Недавно је завршен такозвани Свеправославни Сабор. По завршетку сабора, папа Франциско је примио делегацију из Васељенске патријаршије у Цариграду, на челу са митрополитом Методијем Бостонским, уочи Празника Светих апостола Петра и Павла,  по грегоријанском календару. У делегацији Васељенске патријаршије био је и митрополит италијански Генадије. А повод њихове прве посете Ватикану био је, наводно, сам празник Светих апостола Петра и Павла, заштитника „цркве“ у Риму.

[youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=pr6vvWFoqmw“]

Папа Франциско, говорећи о овим светитељима, говорио је и о значају јединства римокатолика и православних, тзв. јеретичком јединству (прим. прев.). „Петар, који је негирао свог Учитеља, и Павле, који је прогонио Цркву у њеним почецима, постали су неуморни јеванђелисти и неустрашиви сведоци спасења које је Бог у Христу понудио сваком човеку и жени.“ Према папи Франциску, сећање на опрост и милост коју доживљавамо помињањем светих апостола Петра и Павла, небесних покровитеља Римске цркве, обједињује све вернике у Христу. Упркос разликама у литургији, у правилима цркве и у способности изражавања једне богом откривене истине, искуство бесконачне љубави према Богу уједињује наше цркве. По њему, милосрђе је оно што нас веже и треба да буде критеријум за наше односе.

„Ако ми, римокатолици и православни, желимо да разгласимо заједно чудо Божје милости у целом свету, више не може бити ривалитета међу нама, неповерења, повређених осећања. Милост нас ослобађа од терета прошлости, обележеног сукобима, и помаже да се отворимо ка будућности, ка којој ћемо Светим Духом бити вођени.“

Обојица, папа Франциско и митрополит Методије, подсетили су на састанак папе и патријарха Вартоломеја, и архиепископа Атине Јеронима, у априлу ове године на острву Лезбос. Митрополит је папи овом приликом донео писмо од патријарха Вартоломеја.

Људска и духовна блискост патријарха Вартоломеја и архиепископа Јеронима је „велика утеха у тим тужним тренуцима“, рекао је папа, и нагласио укупну одговорност римокатолика и православаца у односу на оне којима је потребна: „Прихватимо пуну одговорност – дужност која укључује и саму аутентичност нашег хришћанства. Стога, позивам на било који облик сарадње између римокатолика и православаца у конкретним радњама предузетим зарад смањења патње човечанства.“

Онда је дошло време да се размене дарови. Папа је примио икону Светог Андреја и Светог Петра у загрљају, као симбол јединства између две цркве.

Папа Франциско је узвратио митрополиту орденом са ликом Светог Мартина Турског, oбјаснивши да је овај светац поделио свој огртач са просјаком, што је и њихова мисија. Такође је даровао митрополита са два своја главна списа.

У закључку, папа је изразио наду да ће завршени „Свеправославни сабор“ на Криту донети „обиље плодова за добробит Цркве.“ Паметноме доста.

Децо моја, најбоље би било да умрем пре него што својим очима видим оно што ће се десити, а што сам видео у својој визији. Гнев Господњи ће се обрушити на Цркву, и она ће бити предата људима који су безумне звери. Видео сам Свети Олтар цркве у главном скиту, окружен са свих страна мазгама, које су се ритале, скакале горе доле, као што је и природно за те приглупе животиње. Видели сте и схватили да сам уздисао. То је зато што сам чуо глас како говори – Мој олтар ће се оскрнавити.“

Свети Антоније Велики

 

Извори: Romereports, Антимодернизм

Припремила екипа Фб странице „Православље живот вечни“

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!