Америке

Гладни пит булови владају Детроитом (видео)

Детроит је прошлог месеца зватично прогласио банкрот, чиме је постао највећи град у америчкој историји који је отишао у стечај. Током година накупило се готово 20 милијарди долара дугорочних дугова, а тренутни дефицит градског буџета мери се у стотинама милиона долара.

Разлози краха градске касе крију се у вишедеценијском одумирању индустрије и последичном одсељавању становништва. На врхунцу развоја Детроита, колевке америчке аутомобилске индустрије, онде је живело око 1,8 милиона људи. Данас се та бројка сурвала на тек око 700.000.

Осим што су читави квартови дословце опустели, једно од кључних обележја сурове детроитске данашњице су пси. Како јавља Блоомберг, улицама лута барем 50.000 напуштених паса, међу којима има и прилично агресивних пит булова.

Запосели су многе празне куће, станове и подруме те су константна претња готово свакоме ко се нађе у њиховој близини. Власници су се или одселили из града или немају новца ни за себе па су их избацили из својих домова.

Поштари не долазе у неке квартове

Колико је Детроит постао “мртав град” говори податак да је пошта у неким квартовима престала достављати пошиљке због све чешћих напада на поштаре. У последњих неколико месеци пси су угризли 25 запосленика поште.

Пси се крећу у чопорима, а три уточишта у граду су немоћна због мањка простора. Посебна полицијска јединица која се деценијама бавила напуштеним животињама због банкрота је десеткована па велику територију покривају тек четири службеника.

Надрогирани младић упао у авион Меркелове и глупирао се четири сатаНадрогирани младић упао у авион Меркелове и глупирао се четири сата

Аманда Арингтон из “Хумане Социетyја”, највеће америчке задруге за заштиту животиња, каже да је проблем с псима знак да је у Детроиту завладала права хуманитарна криза. Она је последњи пут у граду била крајем прошле године.

“Наишла сам на постапокалиптичне призоре”, нема радњи, трговина, дословце ничега осим људи у кућама и гомиле паса који трче улицама. Каже да већином лутају напуштени кућни љубимци, али да је и све више паса који су се окотили на улици. Три приватна уточишта на подручју града годишње приме око 15.000 паса, а њих 70 посто буде еутаназирано о градском трошку. Но, луталице се размножавају брже него што успеју да их похватају или стерилишу.

Запослени споменуте посебне полицијске јединице за псе луталице кажу да се путевима данас креће знатно мање животиња него пре неколико година, када ситуација у граду није била толико драматична. Након што је град бранкротирао, на неко су време морали прекинути лов јер град није имао 20.000 долара, колико се годишње дотад издвајало за еутаназију.

 

дневник.хр

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!