– Мачва, Банат, Бачка, све су то региони где се поуздано зна да је сађено генетски модификовано семе. Оно што је испитивањем утврђено јесте да је 92 одсто Јужнобачког округа било под генетски модификованом сојом. За њим не заостају и остали окрузи. Производи који се увозе и на које треба обратити пажњу су соја, сунцокрет и уљана репица, каже за „Вести“ председник Еколошког покрета Никола Алексић.
Зашто сте против ГМО хране?
– ГМО је мешавина више гена од различитих врста биљака, животиња или бактерија где се укрштају два или више гена и усађују у семе. Дакле, неприродним путем добија се потпуно ново семе, које рађа само једном.
Које су последице коришћења?
– Последице коришћења су од алергијских симптома до изазивања тумора. Имуни систем покушава да се избори са хемијском реакцијом која није у складу са природом. Треба рећи да већ након треће генерације долази до стерилитета код људи. Знамо да је циљ новог светског поретка да се овај свет смањи на 500 милиона људи, а на планети тренутно има седам милијарди.
Прича се да је много ораница у Мачви под ГМО засадима.
– На многим њивама, посебно у околини Шапца, засађена је ГМО соја, коју су увезли локални тајкуни у спрези са политичарима.
Да ли то значи да држава жмури?
– Државне власти пре свега крше закон и Устав ове земље. Режим је издао сопствени народ. Под притиском Монсанта, иза којег стоји Америка, врши се систематско уништавање народа. Државни врх је поткупљен кад крши сопствене законе који бране сејање ГМО биљака. У Скупштини седи један излапео стручњак који одлучује о још нерођеним нараштајима изјавом да треба проћи и до 150 година да бисмо видели да ли је ГМО штетан. Такав човек се појављује у свим пољопривредним емисијама.
Како се изборити са увозом ГМО хране у Србији?
– Мој апел би свим грађанима био да штеде снагу и не троше је на протесте, све до оног тренутка када на дневни ред у Скупштини буде стављен предлог о изгласавању увоза ГМО семена. Тада ће се народ са вилама и мотикама сакупити пред Народном скупштином и изразити бунт против покушаја геноцида.
М. Франк
Вести