НИ ОНИ КОЈИ РАДЕ ЗА БЕЛУ КУЋУ И ЦИА НИСУ ВИШЕ НЕДОДИРЉИВИ
- Ако је веровати самим Анонимусима, у „бази података“ Стратфора дочепали су се „радне електронске преписке и података о кредитним картицама сарадника“. Шта год да је истина о „улову“, сајт Стратфора тренутно не ради
- Анонимуси тврде да је у њиховом поседу и Стратфорова „клијентска листа“ и да су на њој: све битне инстанце армије САД, највећа светска инвестициона банка Голдман Сакс, финансијска корпорација MF Global
- Анонимуси су постали светски познати крајем 2010. када су извели цео низ сајбернапада на сајтове институција и компанија које су угрожавале функционисање сајта WikiLeaks. На њиховом нишану тада су, поред осталих, били сајтови ЦИА, америчког Сената, влада Бразила, Мексика и Италије, компанија Sony, Nintendo, PBS
ХАКЕРСКА група Anonymous саопштила је да је „дошла у посед“ 200 гигабајта „интерних информација приватне обавештајно-аналитичке компаније Стратфор“ (Strategic Forecasting) која ради за амерички државни врх и ЦИА.
Што је једнако симптоматично, Анонимуси су уочи католичких божићних празника још упозорили да ће извршити сајбернапад на сајтове низа америчких компанија и државних институција, укључујући и Стратфоров сајт.
А чега су се дочепали? Ако је веровати самим Анонимусима, у „бази података“ Стратфора дочепали су се „радне електронске преписке и података о кредитним картицама сарадника“. Шта год да је истина о „улову“, сајт Стратфора тренутно не ради.
Стратфор се бави догађајима и процесима у свету. Наравно, и прогнозама. Листа његових клијената све до Анонимуса била строго и успешно чувана тајна. Али, изгледа да више није.
Анонимуси тврде да је у њиховом поседу и Стратфорова „клијентска листа“ и да су на њој: све битне инстанце армије САД, највећа светска инвестициона банка Голдман Сакс, финансијска корпорација MF Global…
Анонимуси су постали светски познати крајем 2010. када су извели цео низ сајбернапада на сајтове институција и компанија које су угрожавале функционисање сајта WikiLeaks. На њиховом нишану тада су, поред осталих, били сајтови ЦИА, америчког Сената, влада Бразила, Мексика и Италије, компанија Sony, Nintendo, PBS…
Током октобра, Анонимули су саопштили да започињу борбу против дечије порнографије у интернету. И објавили: да су досад успели да „растуре“ или блокирају око 40 таквих сајтова.
Факти