Дражену Летићу, који се терети за шверц кокаина из Уругваја у Швајцарској, сада се приписује и да је сачинио лажну легитимацију Министарства одбране Србије и доставио је хрватском агенту ради дискредитације особе из обавештајних кругова
Дражен Летић (46), један од осумњичених за трговину кокаином у поступку против Мајкла Доковића, суочен је с новом оптужбом – да је у Србији био хрватски шпијун. Више тужилаштво у Сремској Митровици, како „Политика” сазнаје, донело је против њега наредбу о спровођењу истраге због сумње да је починио шпијунажу у корист хрватске обавештајне службе због чега би могао да буде осуђен на казну и до 15 година затвора.
Адвокат Далибор Катанчевић, Летићев бранилац потврдио нам је да је истрага за шпијунажу у току, али због тајности поступка није могао да саопшти више детаља. Према нашим сазнањима, Летићу се приписује да је шест година био сарадник обавештајне службе из Хрватске и да је агент с којим је сарађивао тражио од њега да набави лажну исправу Министарства одбране Србије за неког човека, кога би на тај начин дискредитовао у обавештајним круговима. Летић је, према овим наводима, направио лажну легитимацију. Ипак, на саслушању пред тужиоцем, како сазнајемо, порекао је да се бавио шпијунажом.
Летић је у притвору у Београду од 13. јула, када је ухапшен због трговине наркотицима. Реч је о заплени 600 килограма кокаина у Базелу у Швајцарској, када је ухапшен Доковић, под сумњом да је организовао шверц дроге вредне 18 милиона евра из Уругваја млазним авионом, с ангажованом стјуардесом и лажним путницима, који су послужили као параван.
У Тужилаштву за организовани криминал за „Политику” је речено да је поступак који се односи на трговину дрогом одвојен и да предмет о шпијунажи садржи посебну групу доказа, због чега ће се истрага спровести посебно.
Истрагу шверца кокаина води Хрватска, која очекује преузимање кривичног гоњења за све осумњичене у вези с тим. Сада ће, када је реч о Летићу, нови поступак за шпијунажу бити сметња за евентуално уступање Летића Хрватској јер Србија не може да изручи свог држављанина против кога се у нашој земљи води поступак, док се тај поступак не оконча.
Политика.рс