- Потписивање споразума са НАТО окарактерисано као чин гори од потписивања Тројног пакта 1941, затражено расписивање референдума о односима са НАТО и Русијом и најављен низ протеста у градовима широм Србије током наредног месеца, који би требало, ако се власти оглуше о захтеве народа, да се заврше новим, још већим митингом у Београду 27. марта
- Учесници су носили мноштво српских застава, заставе савремене и царске Русије, патриотских организација које су организовале и подржале протест, транспаренте против НАТО на српском, енглеском и руском језику, као и бројне портрете руског председника Владимира Путина
И ВЛАСТИ и полиција и страни посматрачи били су изненађани масовношћу протеста против НАТО у Београду.
Око десет хиљада грађана протестовало је најпре испред Председништва, па испред Владе, да би своју дугачку протестну шетњу београдским улицама завршило испред амабасаде Русије.
Потписивање споразума са НАТО окарактерисано је као издаја и чин гори од потписивања Тројног пакта 1941, затражено је расписивање референдума о односима са НАТО и Русијом и најављен је низ протеста у градовима широм Србије током наредног месеца, који би требало, ако се власти оглуше о захтеве народа, да се заврше новим, још већим митингом у Београду 27. марта.
Организатори су такође најавили да ће у понедељак предати Уставном суду иницијативу за оцену уставности спорних споразума са НАТО.
На митингу у Пионирском парку, испред Николићеве канцеларије, осим представника иницијатора, Српког сабора Заветници, говорили су и представници Срба из Црне Горе (млада Ђурђина Турковић), ратних ветерана (Славко Никић), породица жртава НАТО агресије, а чуле су се и песме са Косова и Метохије, као и песме о Русији…
У првим редовима великог протестног антинато покрета који се рађа, виђени су предводници Заветника – Стефан Стаменковски и Милица Ђурђевић, Покрета за Србију – Владимир Кршљанин, Србског Образа – Младен Обрадовић, бројне јавне личности, ратни ветерани, грађани из целе Србије и српских земаља, као и чланови и присталице странака ДСС и Двери.
Учесници протеста су посебно осудили најновије убиство Срба НАТО бомбама и одали пошту службеницима српске амбасаде погинулим у Либији.
Уз звуке патриотских српских и руских песама и маршева и скандирање „Ово је Србија”, „Устанак, устанак”, „Издаја, издаја”, „Вучићу-педеру”, „Томо-усташо”, „Србија-Русија, не треба нам Унија”, протестна колона је прошла читавим центром Београда, заустављајући се само испред Владе Србије, где су захтеви поновљени.
Учесници су носили мноштво српских застава, заставе савремене и царске Русије, патриотских организација које су организовале и подржале протест, транспаренте против НАТО на српском, енглеском и руском језику, као и бројне портрете руског председника Владимира Путина.
Шетња је завршена испред Амбасаде Русије, где је предато писмо у којем се наводи да закон о потврђивању споразума са НАТО, који је владина већина донела, а Николић потписао, „није донет у име народа”. Руски дипломати су са своје стране изразили саучешће због најновијих српских жртава НАТО бомби у Либији и наду да Србија неће одступити са курса војне неутралности.
Готово сви велики медији у Србији су о протесту објавили скраћене и фризиране извештаје, умањујући број учесника и прећуткујући његове поруке.
Насупрот томе, опширни и објективни извештаји о погибији српских дипломата у Либији и о протесту у Београду, били су прве и водеће вести на свим главним руским телевизијама.
Факти
https://nemanjarakas.wordpress.com/2016/02/21/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%98%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86/