Председник Синдиката Телекома Србије Мирослав ЈОКСИМОВИЋ: Садашњи покушај продаје Телекома је четврти. Свака влада је то покушавала, почевши од 1997. године, али су синдикати сваки пут успевали да то спрече. Телеком пуни буџет са више од 10 одсто, више од 140 милиона евра имамо добити, знамо да највише инвестирамо у региону. Ни један динар не узимамо од државе, дали смо прошле године две дивиденде држави уместо једне
На протест против продаје Телекома били су и лидери Демократске странке Србије Санда Рашковић-Ивић и Двери Бошко Обрадовић, лидер Покрета Доста је било Саша Радуловић, активисти Српске народне партије (СНС), као и представници Синдиката Јавног предузећа Рудници Ресавица
ПРЕДСТАВНИЦИ два репрезентативна синдиката Телекома Србије данас су испред Владе и Председништва Србије протестовали због продаје тог државног телекомуникационог предузећа, захтевајући да се тај поступак хитно обустави.
Представници Јединственог синдиката Телекома Србије и Синдиката Телекома Србије су током протестног скупа оставили испред Владе Србије и Председништва писмо у којем траже да се хитно обустави продаја тог предузећа, подсећајући да су српски премијер Александар Вучић и председник Србије приликом претходних покушаја продаје Телекома били против.
„Ми смо своје испунили и мислим са смо на правом путу да спречимо продају Телекома“, рекао је председник Синдиката Телекома Србије Мирослав Јоксимовић, на крају протеста који је завршен испред зграде Председништва Србије.
Како су обавестили организатори, ни у Председништву пријавница данас не ради, као ни у Влади Србије, где су учесници протеста писмо „оставили испод врата“.
На протестном скупу „Стоп продаји Телекома“ испред Владе Србије, Јоксимовић и председник Јединственог синдиката Телекома Србије Славољуб Кандић поручили су Влади Србије да то предузеће успешно послује и у садашњем власништву и да испуњава све обавезе према држави и грађанима, а потенцијалном купцу да није добродошао.
Како је истакао Јоксимовић, против продаје Телекома је, према свим анкетама, 65 одсто грађана Србије, 22 одсто је неопредељено, а само 13 одсто је за продају.
Он је истакао да не постоји ни један аргумент за продају Телекома и позвао Вучића да јасно каже ако постоје притисци да се то уради.
„Знамо сви да пунимо буџет са више од 10 одсто, знамо да више од 140 милиона евра имамо добити, знамо да највише инвестирамо у региону. Ни један динар не узимамо од државе, дали смо прошле године две дивиденде држави уместо једне“, рекао је председник Синдиката Телекома Србије. Он је рекао да би Телеком имао профит од 300 милиона евра, кад не би мора да враћа дуг који је направио купујући за државу телекоме и РС и Црне Горе.
Подсетио је да је садашњи покушај продаје Телекома четврти пут, односно да је свака влада то покушавала, почевши од 1997. године, и да су синдикати сваки пут успевали да то спрече.
Према процени организатора, председника Синдиката Телекома Мирослава Јоксимовића, на скупу испред Владе Србије окупило се око 10.000 људи, док се према проценама полицајаца окупило 2.300 људи.
На протестима против продаје Телекома, поред чланова оба репрезентативна синдиката, били су и лидери Демократске странке Србије Санда Рашковић-Ивић и Двери Бошко Обрадовић, лидер Покрета Доста је било Саша Радуловић, активисти Српске народне партије (СНС), као и представници Синдиката Јавног предузећа Рудници Ресавица.
Бета