Успут му дајете неку минималну закупнину, коју, како године пролазе уопште не плаћате, тако да остварујете стопостотни профит!!! И кад се „грогирани џин“ мало освести и реши да раскине овај уговор, онда крећете са тужбама, тражењем неке виртуелне добити, неких фантомских уложених новчаних средстава…
Е, у таквој ситуацији се сада налази ГСП Београд, после скидања са грбаче фирме Масел Гроуп ДОО са Звездаре која од 2001. године као пијавица „пије паре“ ове фирме за рекламни простор у унутрашњем делу аутобуса, тролејбуса и трамваја по слову Уговора број 990 о пословно техничкој сарадњи из 22.01 2001.године. При томе ни трага о томе, како је баш ова фирма добила тај посао, да „продаје памет“, да има у закупу овај простор и да убира приходе продајући га трећим лицима, пише ембарго.рс. , преноси СрбијаДанас.
Још је већа мистерија чињеница да је ова „пијавица“ наслоњена на ово јавно предузеће опстала све ове године, а да би после раскида уговора из 2015. кренула у судски спор подношењем тужбе Привредном суду у фебруару прошле године тражећи одштету од фантастичних 120 милиона динара, за ваљда изгубљену добит и „нека“ уложена средства у опрему…
Градско правобранилаштво је одмах реаговало противтужбом, оспоравајући тужбени захтев у целости и изражавајући не мало чуђење, како неко може бити толико дрзак и бахат да поред вишегодишњих милионских неизмирених обавеза према закуподавцу (ГСП-у Београда) може тражити виртуелну изгубљену добит и повраћај уложених средстава у неком будућем кафкијанском судском процесу: о каквим је средствима реч, кад се у креирању реклама клијентима, по правилу осим рекламирања наплаћује и израда рекламе…
Комплетан овај случај требало је да буде решен вансудским поравнањем ГСП-а и фирме Масел у фебруару 2014.године. Прихватиле су и потписале обе стране. У њему је записано да је укупно потраживање ГСП-а по слову уговора из 2001. до тренутка потписивања вансудског поравнања 81.750.803,37 динара са урачунатом каматом.
ГСП је у децембру 2013.поднео Привредном суду предлог за доношење решења о извршењу на основу веродостојне исправе ( фактуре) , да би после само седам дана Привредни суд донео решење о извршењу. На то решење Масел подноси у јануару 2014.приговор, који се усваја и ставља се ван снаге решење о извршењу и упућују се обе странке на парнично одељење: јер је усвојено потраживање Масел-а према ГСП-у у износу од 28.006.315,57 динара на име брендирања возила за кампање за Град Београд и Комуналну полицију.
Новости.рс