Србија данас коментар: Врхунац лицемерја! Аман, нека неко објасни овом чуду што је инсталирано на место председника српске владе да пола милиона Београђана дан данас нема канализацију! Можете до кућа и станова да им спроведете дигиталне канализационе чворове! Најгоре што се америчком Форбсу хвали како је ето у време пандемије повећан проценат ИТ сектора у српском БДП-у па је стигао на готово исти удео који у БДП-у има пољопривреда. Као прво нормално је повећање ИТ сектора у време пландемије јер је огромна већина људи била присиљена да користи ИТ сервисе и услуге како би била у могућности да обавља свој посао. То може само да зачуди и одушеви будака који нон стоп дави небулозним причама о дигитализацији и то у земљи која својим грађанима још и то по папреним ценама продаје услуге dialup конекције. Да не говоримо о ценама трансфера великих обима података и архивирања исте. Дигитализована Србија је европско слепо црево када је реч о комуникацијама и протоку података. То је тако зато што држава апсолутно нема никакву стратегију развоја ИТ сектора и све оно што је до данас постигнуто у српском ИТ сектору постигнуто је само захваљујући огромном раду и залагању људи који у њему раде а којима ова власт прави само проблеме. Мука је гледати како приучени будаци којима је највећи технички домет читање прес клипинга и зевање на таблету серендају годинама о некаквој дигитализацији а да их човек пита да наведу три ствари у којима је дигитализација омогућила бољи и квалитетнији живот грађана Србије не би имали шта да одговоре. Да не говоримо о монополском положају ИТ фирми које су блиске владајућем режиму и преко којих припадници владајућег режима и њихових породица исисавају огроман новац из биџета. Владајући режим гуши развој ИТ сектора у Србији јер нема фер тржишне утакмице и уместо да имамо 40.000 ИТ фирми које би запослиле пола радне снаге у Србији ми имамо четрдесетак од којих је више од половине половине повлашћено јер активно учествује у крађи буџетског новца. Него, да кренемо мало и о вашим успесима у пољопривреди? Линчоваће вас народ где вас стигне ако о томе кренемо да причамо и пишемо! У наставку прочитајте небулозе дигиталне премијерке.
______________________________________________________________
Премијерка Србије Ана Брнабић оценила је у интервјуу за амерички магазин „Форбс“ да је изузетно то што се током пандемије повећао проценат ИТ сектора у српском бруто домаћем производу, који данас има готово исти удео као и пољопривреда.
Брнабић је подсетила да су, када је најавила дигитализацију као свој главни приоритет током инаугурационог говора, људи у Србији били скептични јер се то није уклапало у општу визију Србије, објављено је на сајту Владе Србије.
Премијерка је нагласила и своју посвећеност подршци развоју земље, што се манифестује кроз образовање осмишљено за будућност, додавши да се заправо не зна којим ће се пословима бавити будуће генерације и да „једино знамо да их морамо научити како да размишљају“.
Она је навела да се то тиче развоја талената земље, али и приступа свету, и да заговара „циркурални ток талената“.
Указујући да се многе земље боре против „одлива мозгова“, премијерка је истакла да то види као шансу, јер одлазак од куће због нових могућности отвара врата стицању нових знања, повезивању и приступу тржиштима.
Према њеним речима, људи који одлазе из Србије нису толики проблем, већ су то они који се не враћају, „а оно што као земља треба да урадимо јесте да то претворимо у кружну миграцију.“
Премијерка је подсетила да је Влада, како би подржала повратак људи који су отишли из земље, формирала организацију под називом „Тачка повратка“, која пружа услуге Србима заинтересованим за повратак.
Председница Владе је, говорећи о визији будућности Србије, нагласила да је њена жеља да сви Срби верују у способност своје земље, не само да се промени, већ да дугорочно напредује.
Бета