Православље

Коначно – полиција спречила патријарха Иринеја да уђе у цркву!

Патријарха Иринеја полиција је спречила да уђе у манастир СПЦ у Милтону у Канади, пише Ало. НА сва звона неосноване оптужбе за новчане малверзације, већ виђено, зар не?

По старом добром рецепту када су пастири СПЦ прогоњени, лист наглашава извесне новчане проневере којих наводно има у тој епархији.

“Каса епархије канадске је скоро испражњена, закључане епархијске канцеларије морале су да буду отворене на силу, а о спречавању, и то уз помоћ полиције, патријарха Иринеја да уђе у манастир у Милтону 5.јуна, биће обавештена највиша црквена тела“.

Овако је у свом писму стање у епархији канадској представио епархијским телима и црквено-школским општинама патријарх српски Иринеј, пише „Политика“ а преноси “Ало“. О новчаном стању у тој епархији, са приложеним рачунима, прочитајте ОВДЕ

Одлуком мајског Сабора, поглавар СПЦ привремено, као администратор, управља овом удаљеном епархијом српске цркве до избора новог архијереја – звучи познато? Звучи, пре пет годину смо имали исту овакву хајку само географски, мало ближе. Овде на Косову и Метохији где се по протеривању епископа Артемија зацарило безакоње а на штету српске државе, православља и цркве.

Обавештена и држава

Као и незаконитој одлуци да епископ Артемије буде смењен, главешине СПЦ трже помоћ државне батине. “О одлуци Сабора да трајно разреши владику Георгија Синод је послао званично писмо српском Министарству спољних послова и амбасадору Србије у Канади. У писму се моли да о промени на трону Епархије канадске обавесте власти у провинцији Онтарио у Канади“. Исто тако ј обавештен и српски МУП на чијем је челу био тадашњи министар Ивица дачић иначе први потписник Бриселског споразума. Догађаји након тога разјашњавају околности осебно када се узму у обзир упозорења да је „владика Артемије тврда струја“ и да никада неће пристати на „сарадњу са Албанцима“ односно издају државе и вере што данас имамо на терену. Приликом последњег прогона епископа Артемија СПЦ је у помоћ позвала шиптарску полицију и нео-фашистички ЕУЛЕКС који су притекли здушно у помоћ а пријатељство је и те како узвраћено итачију и доделом ордена Светог Саве заступнику ратног злочинца Харадинаја и лобисти за његово ослобађање из Норвешке. Штета само што канадски органи нису повезани са терористичким структурама, иначе би екуменисти из СПЦ и тамо имали успеха.

Владику Георгија, доскорашњег епископа канадског, подсећа патријарх Иринеј у писму, Сабор је трајно разрешио управљања Епархијом канадском, позвао га да напусти Канаду и да преда архиву и финансијску документацију поглавару српске цркве као администратору. Такође је и Епархија рашко – призренска имала администраторе али – из Вашингтона.

– Нажалост, владика Георгије то није учинио. Уместо да преда званичну документацију Епархије, предао је владичански штап и панагију, са објашњењем да Епархијом управљају скупштина и савет. То је објашњење за малу децу – пише патријарх Иринеј у свом писму. О томе колико патријарх познаје “малу децу“ нећемо сада али треба поменути и његова саопштења, оптужбе и клевете на рачун епископа Артемија када су такође била – за малу децу. Штета само што му ни она нису веровала. На сајту БОРБА ЗА ВЕРУ можете прочитати више реакција ондашњег становништва и Срба који су са ситуацијом у својој Епархији упознати а који сведоче о немару патријарха Иринеја о народу као и олажним оптужбама против владике.

– Од 22. маја, епископ Георгије је као разрешен од управљања Епархијом канадском издавао налоге на основу којих је епархијских рачуна изашла већа количина новца – тврди патријарх Иринеј, преноси „Политика“. Ни тај лист, ни било који други не преноси ништа о Екуменизму, верској отпадији и странпутици неколицине епископа СПЦ нити остатка који о томе ћути.

какво ће објашњење бити поводом овог случаја и потеза полиције видећемо. Хоће ли и сада измислити како епископ григорије има велики утицај на канадску полицију као што је пласирана измишљотина о утицају владике Артемија на врховни суд Грчке који је одлучио да не преда Симеона Виловског српским истражним и правосудним органима јер код њих „не би имао правично суђење“? Штета само што се закон у Српској православној цркви боре Грчки и Канадски правосудни органи а не српски.


Припремиле: КМ Новине

 

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!