Вирус корона ће уништити самог себе, тврди француски нобеловац Лик Монтање, који је недавно шокирао свет изјавом да је тај вирус настао у лабораторији и да су му додате честице ХИВ.
„Природа враћа ствари у своје руке! Са колегама тренутно истражујем веома зачуђујућу појаву у САД где има милион заражених, и где се вирус веома брзо мења, нарочито онај његов део за који верујем да га је додао човек. Тај део врши много мутација и у току је нестајања. То практично значи да ће овај вирус да се самоуништи“, рекао је Монтање у интервјуу за Новости.
Епидемија ће нестати кад се доста рашири
Француски нобеловац каже да је услов за нестанак вируса да се „доста рашири међу популацијом, да би мутирао и променио се“.
„Парадоксално звучи, али потребно је да епидемија најпре добије на размерама, да би нестала“, каже Монтање, који је добио Нобелову награду за проналажење вируса ХИВ.
Каже како се нада да ћемо живети нормално овог лета и мисли да је то могуће.
„У сваком случају, не можемо толико дуго економски да будемо затворени. У мају има много празника у Француској, навикли смо да се више одмарамо тог месеца, али не би требало да све ово траје дуже од маја. Вирус је дошао брзо и могуће је да ће исто тако брзо отићи“, каже Монтање.
Вирус је дело људских руку, додате су му честице ХИВ
Он је поновио своје тврдње да је САРС ков-2 дело људских руку.
„Све је кренуло од познатог вируса код слепих мишева, на коме се интервенисало да би се „хуманизовао“. У том тренутку се вероватно догодила или грешка или је све процурило из лабораторије. Добили су нешто што је супротно од онога шта су тражили. Не знам шта су тражили, можда вакцину против сиде“, истакао је Монтање.
Он тврди да су у вирус корона убачене кратке секвенце вируса сиде, величине 20 нуклеотида, основних јединица генетске грађе. Како наводи, управо те секвенце довеле су до измене омотача вируса, „што га је учинило способним да инфицира људске ћелије“.
Монтање није хтео никога директно да оптужи да је модификовао вирус.
На критике његових тврдњи, које кажу да је вирус „природног порекла“, Монтањије одговара да он јесте природног порекла, али да је модификован и додао да ће он и његови сарадници своја сазнања објавити у научним часописима.
Француски нобеловац подржао је свог земљака, професора Дидије Раулта, који се залаже за употребу хлорокина у борби против болести ковид-19, изазване вирусом корона.
„То је важан третман. Спасава животе. Али, хлорокин треба дати на почетку инфекције, а не на крају. На крају нема ефекта, јер у телу више нема вируса“, каже Монтање.
Спутник
Ma kakav prof Montanje, ono što kaže Kon to je zakon. Pa ne dobija on lovu od Gejtsa na lepe oči.