Интервју

“Косово није Вучићево, него моје”: Драгољуб Жарковић (видео)

Београд – Гост нове епизоде емисије „РасПравда“ био је главни уредник недељника „Време“ Драгољуб Жарковић. Жарковић у емисији говори о слободи медија у Србији, о оптужбама да ради за Мирослава Мишковића, проблему Косова и Метохије и режиму Александра Вучића.
Жарковић тврди да је највећа лаж актуелне власти и председника Александра Вучића о стању српске економије и “како нам добро иде”.
„Вучић сваких пет дана отвара неку фабрику Леоне, плету неке каблове, а нема ту озбиљног посла. У систему где једна лаж затрпава другу тешко је рећи шта је ту највећа лаж. Гледајући дугорочно, шта ће се испоставити као највећа лаж, могуће је да ће и питање Косова бити једна од тих ствари“,  каже Жарковић.
Он је рекао да је прошле године Србија имала само 1,7 раст друштвеног производа док је свуда у окружењу то 3 или 4 посто. Жарковић је рекао да економија Србије назадује.
Жарковић је у емисији испричао историјат своје породице и о прецима који су отишли за САД, а онда се вратили као добровољци у Првом светском рату а затим се насели у Косовској Митровици изградили хотел и електроцентралу Газиводе.
„Вучић каже не дам моје Газиводе. Како говориш “моје Газиводе” кад су моје?“,  каже Жарковић.
Жарковић у емисији говори и о Вучићевом позиву након што је у “Утиску недеље” открио да се председник поново оженио, некадашњим дебатама са Николом Милошевићем, свом односу према Русији и према ЕУ итд.
„Ово је друштво укинутог дијалога, овде се дијалог не дозвољава „,  рекао је Жарковић коментаришући стање у друштву и медијима.
Емисија “РасПравда” реализује продукцијa HelmCast, аутор и водитељ је Мидраг Зарковић.

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!