Етно-село Коштунићи одолева времену и на прави начин представљају сеоски туризам Србије. Ту је, међу јабукама, шљивама и малинама никао и нови еко-етно комплекс. Да би цео простор, а са њим и село, остали незагађени побринули су се и природа и људи.
На јужним падинама Сувобора, надомак Рајца, Равне горе, Рудника и Маљена – сместили су се Коштунићи. У селу велике еколошке вредности, јабуке, шљиве и малине су изванредног укуса, а посебног квалитета су шумски плодови и лековито биље.
Коштунићи данас одолевају времену и на прави начин представљају сеоски туризам Србије.
Да би цео простор, а са њим и село, остали незагађени побринули су се и природа и људи.
Природа богатством – потоцима, пропланцима и пашњацима, а човек чувајући затечено и стварањем нових садржаја у очуваном окружењу.
Ту је никао и нови еко-етно комплекс. На падинама су, по замисли Јована Чековића, изграђени вајати, ресторани, конаци.
„Сада имамо још седам чардака, ускоро ћемо имати десет каца, десет двокреветних соба у кацама што ће бити атракција за туристе, имаћемо и затворен базен са спа-центром, хипебаричном комором“, рекла је Снежана Трифуновић.
Овде се може појести купус из земљаног лонца, кајмак, проја, домаћи уштипци, попара, пите са сувим шљивама…
У подножју еко-села, вијугаво корито реке Чемернице и њена брза вода, преградном браном, претворени су у језеро. То је постало стециште гостију из Милановца, Чачка, Љига, Ваљева.
Током идуће године на овим падинама биће изграђено и међународно насеље.
Да би и локално становништво учествовало у овом пројекту изграђена је и фабрика биохране. У њој се примењује савремена технологија а сировине потичу из овог краја. Погони су изграђени по светским стандардима и у њима се производи природна ракија, јабуково сирће.
Ту су и сушара за лековито биље и хладњача за чување плодова малине, купине, шљиве, јагодичастог воћа.
РТС
polako citava srbija postaje etno srbija, samo mi nestajamo iz nje. moja porodica zivi gde zivi preko 400 godina. pa o cemu mi pricamo ljudi? 🙁