МАТЕРИЈАЛНИ положај свих слојева друштва у Србији, укључујући приходе, потрошњу и имовинско стање, драстично се погоршао, показало је управо завршено истраживање Института за социолошка истраживања Универзитета у Београду.
Најдрастичнији пад стандарда трпе неквалификовани радници, који имају лошији материјални положај чак и од традиционално сиромашних ситних пољопривредника.
– Ово указује на пораст урбаног сиромаштва и на увећање категорије запослених сиромашних – каже за ”Новости” председник УО Мреже против сиромаштва Србије др Слободан Цвејић.
У 2012, чак код трећине домаћинстава која имају чланове радног узраста није регистрована никаква запосленост, док је пре деценију тај број био мањи – била их је четвртина.
Истраживање је показало и да се наставља тренд ”повратка на земљу”. Тако расте број потомака неквалификованих радника који се одлучују за бављење пољопривредом, али оном која углавном служи само за преживљавање. Проценат ситних пољопривредника којима су очеви били НКВ радници се са девет одсто попео на 13 одсто у 2012. Повећао се и проценат ситних пољопривредника којима су очеви били висококвалификовани радници, и то са четири одсто у 2003, на девет одсто ове године.
Новости
Pa sta je strasno ako obradjuju zemlju? to su komunisti grabuljisti ucinili da se bude ruglo ako si seljak dok su proleteri sa partijskim drugovima uzimali tudje i eksploatisuci seljake ziveli umisljajuci da su fino drstvo a uvek su bili gladnice ..neka kopaju i sebe hrane nema vise sindikata -reketasa da obezbede odmore letovanja zimovanja jeftiniju hranu za proletere i elitu komunisticku..izvolte dodjite na selo i nadjite motike svojih predaka..