Београд — Транспарентност Србије указала је да је предлог буџета за наредну годину стигао у парламент касније него што предвиђа Закон о буџетском систему
ТС критикује то што јавност није могла да утиче на његов садржај јер није било јавне расправе.
„Не само да јавност није могла да утиче на његов садржај, већ ће мало времена да то учине остати и народним посланицима. Нема никаквог оправдања за чињеницу да на јавну расправу нису постављени и пратећи закони, а пре свега измене и допуне системског Закона о буџетском систему“, наводи се у саопстењу Транспарентности.
Они подсећају и да је рок да Влада достави Скупштини предлог буџета за наредну годину истекао 1. новембра.
Буџет, који ова невладина организација назива програмски, како наводе подразумева исказивање нефинансијских резултата за пројекте и програме који се спроводе, а то омогућава, истичу, да се на основу знатно чвршћих параметара оцени и реализација буџета и укупан рад сваког буџетског корисника.
Наводе и да Предлог буџета садржи бројне мере штедње, прикупљања обима средстава у буџет и финансијске контроле корисника, често уз „привремено“ одступање од правила која су утврђена другим прописима.
„Није до краја јасно какав ће бити утицај овог буџета на јавне набавке а нарочито на исплату по закљученим уговорима. Изгледа да ће неки уговори о јавним набавкама имати приоритет у односу на друге буџетске расходе, али и да ће се предност одређивати и по предмету набавке и међу самим овим уговорима“, тврди Транспарентност.
Кажу и да се у Закону о буџетском систему постављају нека добра правила, али „уз могућност изузетака у наредној години или две“.
Танјуг
idite molim vas nemoj te se sramotit,vi niste ni za slusat ni za gledat odpad
Srećni ljudi
Kakva crna demokratija…ovaj se dokacio vlasti i nece je pustiti do poslednjeg.Sva uporista koja su pod drugom vlasti pokusavaju da obore i osvoje i tim zaokruze totalitarnu vlast.
STICI CE SA BOLJITKOM 2017GODINE
nije u stanju da i ovo sto ima vlasti uradi kako treba a oce vlast i u vojvodini
Расправа о буџету пала у вц.
Све их треба скинути и испитати порекло имовине, што важи за њих исто и за ситну боранију!