Своју улицу добила је фамилија бившег председника општине Гроцка Драгољуба Симоновића, а бројна родбина доскорашњег челника општине Брус Милутина Јеличића Јутке посао у државној служби. Овој двојици политичара заједнички именитељ је судски процес, али и чињеница да су упркос томе што су смењени са функција и даље једнако моћни.
Симоновић, који је оптужен да је наручио паљење куће новинара портала Жиг инфо Милана Јовановића, на суђењу се није појавио, али је пресавио табак и, како је саопштило Удружење новинара Србије, тужио тог новинара за наношење психичког бола, повреду угледа и части и узроковање страха. Случајно или не, тужба је, баш на Дан слободе медија, стигла на адресу изгореле Јовановићеве куће у Врчину.
У тужби је Симоновић навео да су Јовановић, уредник портала Жиг инфо Жељко Маторчевић и бивши комунални инспектор Гроцке Жељко Васић изнели у поднеску тужбе Правобранилаштву Гроцке “врло увредљиве квалификације” на рачун Симоновића. Повредили су му “чак и најдубља осећања према оцу”, кога су оквалификовали као “инцестоидног”, због чега тражи 300.000 динара.
Јовановић, међутим, то негира, а у поднеску који је јавности представио УНС наведено је да за шест година владања Симоновићево богатство добило екстремне размере, да је проширио своју и саградио кућу ћерки, а тасту кућу са три гараже. Саградио је и вилу на Сребрном језеру и марину за јахту.
Тај поднесак из септембра 2018. није засметао Скупштини Београда да три месеца касније преименује Kасаповачку улицу у којој живи Симоновић у Браће Симоновић, уз образложење, које је објављено и у “Службеном гласнику”, да је то заслужено. Наиме, процењено је да су сада већ покојна браћа Симоновић изградила улицу уз железничку пругу пре 30 година, у сокаку где само чланови те фамилије и живе.
Овим потезом је Жељко Маторчевић немало изненађен.
- Асфалтирали су пут сами себи, па би по таквој одлуци, више од 90 посто улица у Гроцкој требало да промени назив, јер има људи који су урадили више – каже Маторчевић.
Исто као и Симоновић, понаша се и други најзнаменитији локални шериф у Србији Миллутин Јеличић Јутка, доскорашњи први човек Бруса.
Запослио сам целу фамилију, па шта? – запитао је Јутка, који је поднео оставку под великим притиском јавности, пошто је оптужен за недозвољене полне радње.
Јеличић, кога је више жена оптужило за насртаје, условљавао је посао њима или члановима њихове породице сексуалном везом са њим, решио је да проговори за “Kурир” и признао да је запослио 800 људи.
- Запошљавао сам редом, ко је из моје фамилије не знам. Запослио сам све који су испуњавали услове, нисам гледао да ли ми је фамилија или није, а мени су скоро сви фамилија – правда се Јеличић и негира да је јавно земљиште дао једном куму, а другом средио да не плати закуп за кафану.
Фараон из Лесковца
Радост тријумфа штиглића градоначелника Лесковца Горана Цветановића (на слици) нису помутила три напада на Роме у том граду, која су се десила протеклог викенда. За то време, Цветановићев љубимац после ленти за нај-џентлмена и нај-башту окитио се златом за најлепше певање старих птица и похвалио на порталу града. Цветановић је Лесковчане шокирао и када је свечано отворио бутик, ЊЦ на гробљу и сликао се у одори фараона. За 50. рођендан је окупио 400 званица, а да награде обожава, показало се када је из Хонгконга добио две дипломе за успешног менаџера, па се испоставило да су то награде за које свако може да се пријави уз плаћање котизације.
Ваздух у води
Поводом прича да је Милутин Јеличић братанца Ивана Јеличића запослио у јавном предузећу Расина Брус, а он му отписао дуг за воду у приватној фирми каже да је овлашћења за фирму предао пре 15 година.
- Директор је тражио отпис дуга, а фирма је изгорела 2012. Јавио се квар на водомеру, оно кад ваздух иде кроз водомер, а нема воде. Kажу, покварио се и месец дана је показивао да се вода ненормално троши, а није. Велики рачун је био због грешке у сату – објаснио је Јеличић.
Затвор, па функција
Шерифа је у локалу било још, а неки од њих су били у затвору, па на функцији. Предраг Белић Баки, некадашњи челник општине Алибунар притваран је у “Сабљи” под сумњом да се бавио изнудама и диловањем дроге, а кратко је 2017. отишао у затвор због злоупотребе службеног положаја и сумње да је буџет оштетио за 247 милиона динара. У Жабљу, који је 2017. водио Чедомир Божић, ДРИ је открио ненаменско трошење од 1,3 милиона евра, а утврђено је и да је општина пазарила розе ајфон за око 800 евра.
Д. Декић – Вести
TO SU VAM NAPRDNJACI, TJ NAZADNJACI, SVI REDOM, ULICARI, SLJAM, OLOS, JAJARE, SIBICARI, ZAVRSILI OSNOVNU SKOLU PA SVE DIPLOME POSLE POKUPOVALI, ALI DZABA, VIRI PRAZILUK IZ ZADNJICE!
ALAVA HORDA MAHNITIH ZAVLADALA SRBIJOM I DOBILA ODRESENE RUKE DA OTVORENO PLJACKA, SATIRE I UNISTAVA!
kazu iskusne hecim efendije da kabadahijama i ludim tiranima treba dati plumbum popiti, koji od mnogih bolesti leci i izleci, pa nit on ce brige a ni mi imati i svima ce dobro biti, a valja ga se setiti i sevap uciniti kad pored groba mu prolazimo i siti ispisamo.