Владајуће партије у Чачку не бирају где ће удомити своје активисте и чланове, па су се у управним одборима установа културе нашли људи који по својој досадашњој радној биографији никако нису заслужили да се ту нађу.
Чачак без реда као и остали градови Србије
У управљачком телу у Дому културе налази се аутомеханичар Радојица Тодоровић, кога је на то место поставила коалиција Нова Србија – Демократска странка Србије (НС-ДСС). У Народни музеј делегиран је возач Александар Бежанић из исте коалиције, а у Уметничкој галерији „Надежда Петровић“ члан УО је Миланко Кривокућа из СНС-а, некадашњи кондуктер, а данас сервисер у чачанском „Аутопревозу“. Они за сваку седницу ових тела добијају накнаду од око 2.500 динара.
Кривокућа не види ништа спорно у чињеници да је један од оних који одлучују у установи које се бави презентовањем савремене визуелне уметности и наглашава да се није двоумио када је прихватио ту функцију.
– Питао сам странку шта је мој посао у управном одбору и рекли су ми да треба да водим рачуна да се све ради по закону. Потом, да се поправљају грешке које постоје и да се постарам да Галерија функционише како треба – објашњава Кривокућа, наглашавајући да се не меша у уметнички и стручни део рада Галерије.
Милица Петронијевић, директорка Галерије, каже да управни одбори имају право да утичу на пословну политику и да формално образовање није кључно мерило квалитета рада у управљачим органима.
ало.рс