Пред вама су текстови из 2013. године који се баве садашњим председником РИК-а Дејаном Ђурђевићем. Који је захваљујући Вучићу инкасирао месечно седам плата већих од пола милиона динара! Уверите се сами са каквим олошем Србија данас има посла! Данас као председник РИК-а свом мецени враћа део дуга.
Србија данас
————
Дејан Ђурђевић, ванредни професор Правног факултета и члан СНС о чијих је шест јавних функција “Блиц” већ писао, на последњој седници Владе Србије именован је за члана Савета за реформу јавне управе.
И док политичари не престају да причају о реформи јавне управе, смањењу броја функција и редукцији примања онима који раде више послова за које су плаћени новцем из буџета, појединцима то не смета да са гомилањем истих наставе. Ђурђевић, најнапреднији напредњак о којем смо пре само недељу дана писали, потврдио је позицију рекордера по броју послова које обавља. Истини на вољу, последњег се прихватио бесплатно.
Ђурђевић, према подацима са сајта Агенције за борбу против корупције, запослен је на Правном факултету као ванредни професор и прима месечно 193.000 динара, а повремено је и члан испитног одбора и испитне комисије при Министарству правде, за шта по испитном року прима 55.000, односно 70.000 динара. Он је и председник РИК-а где му је месечна плата 39.000 динара, директор Републичког секретаријата за законодавство, где је плаћен 97.000 динара месечно, те члан Надзорног одбора јавног предузећа „Службени гласник”, али ту нема примања.
Ђурђевић за “Блиц” каже да је Савет привремено тело Владе и да му је чланство у њему у опису радног места.
– Влада функционише преко сталних и привремених радних тела. У опису радног места члана владе или посебне управне организације је учешће у тим телима. Савет за реформу јавне управе је привремено тело које треба да анализира ситуацију у јавној управи и да предложи одговарајуће мере, а посто ће се неке од њих односити на реформу законодавства, логично је да у раду учествује директор Секретаријата за законодавство. Пошто је чланство у опису радног места, за то се не прима новчана накнада – објашњава Ђурђевић.
Осим Ђурђевића, у Савет за реформу јавне управе именовани су министар финансија Лазар Крстић којем је ово пета функција и министар без портфеља задужен за ЕУ Бранко Ружић, којем је тек друга.
Ивана Мастиловић Јаснић, Блиц | 20. 10. 2013
Дејан Ђурђевић, ванредни професор Правног факултета, рекордер је по броју послова које обавља а за које је плаћен новцем из републичког буџета. Он има чак шест различитих функција за које прима пет плата, па месечно заради и 454.356 динара.
Ђурђевић, иначе члан Српске напредне странке, према подацима са сајта Агенције за борбу против корупције, запослен је на Правном факултету као ванредни професор и прима месечно 193.000 динара, а повремено је и члан испитног одбора и испитне комисије при Министарству правде, за шта по испитном року прима 55.000, односно 70.000 динара.
Ђурђевић је и председник Републичке изборне комисије где му је месечна плата 39.000 динара, директор Републичког секретаријата за законодавство, где је плаћен 97.000 динара месечно, те члан Надзорног одбора јавног предузећа „Службени гласник”, али ту нема примања.
Ђурђевић каже за „Блиц” да није тачно да има шест функција, већ „само три”.
– Не можете све те послове да рачунате као јавне функције. То се пријављује Агенцији зато што постоји обавеза да се пријави сваки приход. Члан испитног одбора и испитне комисије сам захваљујући професури. То су тела која су састављена од угледних правника, судија, професора – објашњава Ђурђевић за наш лист, и додаје да је по аутоматизму и члан НО „Службеног гласника”.
На питање шта мисли о економским мерама које се тичу смањења плата у јавном сектору, он каже:
– Погодиће и мене, али шта да се ради. Када су нужне, морамо их подржати – закључује он.
Управо је Ђурђевић један од оних на које је министар финансија Лазар Крстић мислио када је за „Блиц” изјавио да државни функционери неће више моћи да седе у више фотеља и примају више пуних плата из буџета. Он је најавио и да ће за два месеца бити завршен регистар у којем ће се наћи сви који примају по неколико плата.
Наравно, питање је зашто људи који су на функцијама и који по аутоматизму добијају нове функције не одустану макар од оних које нису „аутоматске”, као и да ли један човек може пет и више послова да обавља квалитетно.
Поред Ђурђевића, рекордери по броју јавних функција су и дирекор „Србијагаса” Душан Бајатовић и некадашњи радикал, а данас функционер Српске напредне странке Александар Мартиновић са пет, генерални секретар Владе Србије Вељко Одаловић, председник општине Апатин Живорад Смиљанић и посланик Мехо Омеровић са четири…
Ивана Мастиловић Јаснић | 14. 10. 2013
Док овакви не заврше у рудницима на преваспитању нема ништа од Србије.
Само још треба да вам поверујемо. Шта све пишете ни пас с маслом неможе да поједе