Аналитика

„НАТО није спреман да се супротстави Путиновој војсци“

Према аналитичарима Бизнис Инсајдера, лидер Русије би у наредној години могао да против Запада отпочне „Специјални рат“ који би укључио шпијунажу, субверзију и тероризам, а највећи проблем је у томе што НАТО није спреман да се супростави војсци Владимира Путина

 Уз драматичан пад цене нафте, колапс рубље и притисак западних санкција, Руси у Нову годину улазе у ослабљеној економској ситуацији у односу на почетку године. Ипак, највећа одлика Руса је у томе што просечан грађанин ове државе поседује физичку и менталну чврстоћу коју западњаци не могу да схвате.

Ипак, сви ови проблеми који су задесили Русију, могли би да изазову потешкоће јер Москва напомиње да би се ниска цена нафте могла одржати све до 2030. године. Русија ни у ком случају није близу економског колапса који ју је задесио деведесетих година и када су сиромашни Руси били на ивици опстанка.

Немогуће је порећи да је дошло до значајних промена у Кремљу након економског  деловања Запада руске “агресије” у Украјини.

Русија се суочила са продуженом и озбиљном финансијском кризом и тренутне прогнозе су да ће се ситуација још више погоршати.

Шта је са Путином? Лидер који је своју славу стекао тако што је побољшао економску ситуацију своје земље, да ли ће успети да опстане или ће морати да напусти своју канцеларију?

Економски рат ствара агресију

Економски рат, који изазива потешкоће међу просечним грађанима, више ствара агресију него што је спречава. Владимир Путин је на конференцији за новинаре прошле недеље окривио Запад због финансијске кризе, и обећао је да ће се економија временом побољшати, а пре 10 дана, на празних руских специјалних снага, поносно је рекао како је током 2014. године ухапшено чак 230 иностраних шпијуна и истакао да нико никада неће упсети да изолује или сузбије Русију.

С’ обзиром да је Русија на неки начин демократска држава, важно је и јавно мишљење, па је он подстицао националистичку ватру током читаве године, наводећи како украјински нацисти чине геноцид над невиним Русима. Ипак, ни Запад није био баш опрезан у својим изјавама па је Барак Обама говорио како ће Русију санкције срушити, што су Руси схватили као позив на рат.

Остајемо да видимо како ће политичари из Кремља реаговати на све потезе Запада у 2015. години.

И даље се не зна да ли ће доћи до рата између Русије и Запада, али то и није искључено. Није зачуђујуће што државе чланице НАТО-а спремају одбрану у могућем нападу од стране Русије, јер је и њихова судбина као силе Атлантског савеза доведена у питање, па остаје да видимо шта ће се десити у наредној години.

Такође, северна Европа је забринута због промоције војске Кремља и шпијунских операција, па би тако НАТО могао да “падне” у Естонији, јер је Кремљ упутио провокације на њен рачун. Рат може да се догоди сасвим случајно, а с’обзиром да НАТО није припремљен да се одупре Русији на источној граници, тако нешто може да се догоди у 2015. години.

Москва је спремна за специјални рат

Ипак, Москва није спремна за рат против НАТО-а у виду оружаних напада због колапса нафте и рубље, али јесте спремна за “специјални рат” који укључује шпијунажу, субверзију и тероризам. Он би озбиљно могао да угрози НАТО који нема способности да се супростави оваквом виду напада, а Руси су и више него добро познати по шпијунажи, због чега и садашњи медији јављају да су њихове тајне службе и даље активне као у време Хладног рата.

Међутим, код обавештајаца нема места за страх јер се Путин интересује за њихову активност и знају да имају подршку из врха државе, а они уједно дају и предност Кремљу јер Запад не схвата да су руски шпијуни јаки. Наиме, руске обавештајне службе поседују софистицирану доктрину коју користе за политичко ратовање против својих непријатеља.

Оне утичу на политичаре, активисте и новинаре да шире проруске погледе на многа питања, а то су углавном ради преко интернета. Шпијунажа која се заснива на психолошким операцијама нема свој еквивалент у доктрини НАТО-а и може да оствари девастирајуће ударце кроз лажи и фалсификовање, па Русија искоришћава лаковерност Запада.

Путин је спреман да руске шпијуне пошаље да неутралишу све оне који праве велике проблеме. Појачана субверзија и шпијунажа руских тајних служба усмерене на НАТО и ЕУ су сасвим могући, а Запад би такође требало да очекује и руски тероризам, пошто ће лидер ове државе сигурно казнити оне које криви за политичко-економски колпас.

Највећи страх лидера са Запада је у томе што НАТО и ЕУ нису спремни да се боре у овом Специјалном рату и победе Русе у овој важној игри.

 

Телеграф

 

 

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

  1. NATO ,placenici ,vojska bez morala i bilo kakvih ljudskih vrijednosti……..A sa druge strane Ruska dusa nepobedljiva, u naj manje 1000 pijesama opijevana, koje su dobro upamtili i Osmanlije i Napoleon i Hitler u svoje vrijeme naj jace sile….A danas njihovi unuci pra pra unuci hrle u tu istu propast…………..Stali je to u tom ljudskom umu ? Dali novac ,pohlepa , i naj vece pitanj za milijon dolara: Zasto nista niste naucili iz istorije ?????

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!