Ко има, тај има и не пита за цену, било да су у питању луксузни туристички аранжмани, скупоцени аутомобили, јахте или бродови, дадиље, приватни вртићи или школе у иностранству, ресторани у којима ручак за двоје кошта бар пола просечне плате…
Ко нема, тај купује само основно и најјефтиније, често половно или код Кинеза.
Према подацима истраживања које је за Политику урадила агенција „Нина медија”, прошле године ниједан од чланова породице чак 94 одсто испитаника није био на зимовању, а 71 проценат испитаника је одговорио да нико из њихове породице није отишао ни на летовање.
Економско раслојавање становништва у Србији је све очигледније.
Док малобројни добитници транзиције и њихови потомци уживају, некадашња средња класа је сведена на пуко преживљавање – њу чине запослени у државној администрацији и финансијском сектору, за разлику од некада, кад је и добар број радника у фабрикама имао пристојан стандард.
Индустрије више скоро и да нема, а имати за храну, обућу и одећу, полован аутомобил, отићи на летовање уз финансијску комбинаторику од које заболи глава, данас значи водити нормалан живот.
Драгољуб Петровић
Блакан Магазин
bas tako….urnisani smo totalno! :((((((((
NITI IMA SREDNJE KLASE NITI POSTOJI PRAVA DRZAVA KOJA POSTOJI ZARADI GRADJANA I DA ORGANIZUJE RDZAVNI APARAT DA BUDE U SLUZBI GRADJANA I DA SA SVOJIM AKTIVNOSTIMA POMOGNE SVOM NARODU . DA NAROD U SVOJOJ DRZAVI RADI I DA ZIVI OD SOPSTVENOG RADA A NE OD SOCIJALE , KONTEJNERA I AKO NEKO IMA KOG DA MU POMOGNE SVELO SE SVE NA PAR TAJKUNA O NA NJHOVE POSLUSNIKE
Znaci nema se, al mora se!Jbg!