БЕОГРАЂАНИ који су навикли да се приликом посете Ади Циганлији бесплатно паркирају на десној, макишкој страни Савског језера, могли би да буду непријатно изненађени ако Секретаријат за саобраћај усвоји поднети предлог о формирању паркинг-зона и крене са наплатом за остављена возила на овој локацији!
Нема никакве сумње да би то растеретило потез који током већег дела године окупирају аутомобилима купачи, али и гости кафића и клубова нанизаних дуж Аде Циганлије. С друге стране, поприлично би напунило касу „Паркинг сервиса“, али и градски буџет.
На потезу од неколико километара дуж старог Обреновачког пута у сезони је немогуће наћи место за паркирање, па су се чак људи који живе у околини досетили и правили дивље паркинге на којима Београђани, уз извесну надокнаду, остављају своја возила када иду на купање или освежење.
Увођење зонског система паркирања пре једанаест година показало се не само као добар начин да се спречи бахатост појединих возача, већ и као уносна идеја да се заради, па се наплата ограниченог паркирања током протекле деценије из ужег градског језгра полако ширила. А сада је толико узела маха, да је свако место на којем се „окупља“ више од двадесет аутомобила постало интересантно, и потенцијална мета за – „фарбање“.
ПАРКИНГ ОД 150 ДО 250 ДИНАРА
АКО хоћете да уђете у срце Аде Циганлије морате да платите 250 динара. Друга опција је паркиралиште на макишкој страни на којем дневна карта кошта 150, а месечна 2.000 динара. Међутим, иако има чак 1.548 места, многима не одговара јер до својих омиљених кафића морају да пешаче и по три-четири километра.
НОВЕ ЗОНЕ И НА НОВОМ БЕОГРАДУ
ПОРЕД Аде Циганлије, четка би могла „да ради“ на још три локације. Паркиралиште „Видин капија“ већ је рашчишћено и само се чека зелено светло надлежних и одлука о боји зоне. У Булевару Зорана Ђинђића зонски систем би требало да буде уведен по средини саобраћајнице, а у Скерлићевој је предвиђено зонирање док се не направи подземна гаража.
Новости
И треба Београду набацити што више намета јер је то легло криминала и антисрбизма постало. Београд а ни Србија нису српски.
Namet na viljet
Стиче се утисак да ће врло брзо бити постављени пунктови на прилазним путевима Београду. Као деведесетих. Ту ће свако ко улази у престоницу добити мерач проток ваздуха, па ће при изласку морати да плати ваздушну ренту за ваздух који је дисањем потрошио..
tu IDIOTSKU FIRMU,ILI TI JAVNO PREDUZECE,PARKING SERVIS,U CELOJ SRBIJI TREBA STO PRE,POD HITNO UKINUTI,JER PRETERUJU SA MALTRETIRANJEM GRADJANA,A SVE ZBOG 20,30,PARTISKI ZAPSLENIH RADNIKA
OTIMAJ…..GDE GOD IMA !