БЕОГРАД – Агенција за приватизацију објавила је данас Јавни позив за прикупљање писама о заинтересованости за приватизацију националне Новинске агенције Танјуг, као и још 10 медија у Србији.
Јавни позив за приватизацију биће отворен месец дана, до 3. новембра, а рок за приватизацију медија је 1. јул 2015. године, саопштила је Агенција за приватизацију.
Поред Танјуга, јавни позив се односи и на приватизацију Информативно Јавног предузећа Прешево, Јавно информативног предузећа Ивањички радио, Јавног предузећа за информативну делатност Радио-Телевизија општине Ковачица, као и Јавних предузећа Информативни центар Косјерић, Радио Ћићевац, Информативни прес центар општине Владичин Хан и Информативни центар Оџаци.
Заинтересовани ће моћи да доставе понуцу и за куповину Јавног предузећа Штампа, радио и филм из Бора, Информативног центра Бачкy Петровец из Бачког Петровца и Јавног предузећа за информисање и маркетинг ТВ Љиг. Писма о заинтересованости се достављају поштом или непосредном предајом на писарници Агенције или путем електронске поште. Поред података о инвеститору и предузећу за које се исказује интересовање, писма треба да садрже и ближе информације о намери за приватизацију – оквирни инвестициони програм и план пословања и слично. Целокупан текст Јавног позива са основним подацима о предузећима доступан је на сајту Агенције за приватизацију на адреси www.прив.рс/јавни-позив.
За сва питања у вези са овим јавним позивом, заинтересовани могу да се обрате на адресу: Агенција за приватизацију, Београд, Теразије 23, путем телефона 011/3020-800 или мејлом на лои@прив.рс. Овим јавним позивом обухваћено је 11 медија за које је покренута иницијатива након ступања на снагу Закона о приватизацији.
Претходним јавним позивом, за прикупљање писама о заинтересованости за 502 предузећа из портфеља Агенције за приватизацију, било је обухваћено и 73 медија, односно предузећа чија је делатност информисање и комуникације. Поступак приватизације ће бити усклађен са Законом о јавном информисању који, поред осталог, предвиђа приватизацију медија само продајом капитала, као и очување делатности након приватизације у трајању од пет година. За медије који не буду приватизовани до 1. јула 2015. године, предвиђен је пренос капитала запосленима у виду бесплатних акција. Уколико запослени не прихвате пренос бесплатних акција, медији престаје да постоји и брише се из Регистра, наводи се у саопштењу Агенције за приватизацију.
танјуг
A KAD JE OBJAVLJEN POZIV O PRIVATIZACIJI VLADE
A KAD JE OBJAVLJEN POZIV O PRIVATIZACIJI VLADE
Evo prilike za Bogicevica da kupi i Tanjug!