Новинска агенција Танјуг званично престала да постоји 31. октобра када је избрисана из регистра Агенције за привредне регистре.Рок за приватизацију 73 медија истекао је 1. новембра, а нове власнике добило је њих 36. Остали медији, за које није било заинтересованих, требало би да у наредних месец дана понуде бесплатне акције запосленима. Уколико они те акције одбију, како налаже закон, тај медиј се гаси.
Танјуг (Телеграфска агенција нове Југославије) је новинска агенција Србије. Танјуг је током Другог светског рата била партизанска новинска агенција. После рата, Танјуг је био новинска агенција Демократске Федеративне Југославије, Федеративне Народне Републике Југославије и Социјалистичке Федеративне Републике Југославије. После распада СФРЈ, од 1992. године Танјуг је био новинска агенција Савезне Републике Југославије, од 2003. новинска агенција Државне заједнице Србија и Црна Гора, а од 2006. године национална новинска агенција Републике Србије.
Оснивач и кум Танјуга је комуниста Моше Пијаде, а први директор је био Владислав Рибникар.Имену Танјуг, претходило је неколико предлога скраћеница, међу којима
Тасјуг (Телеграфска агенција слободна Југославија),
Нотасјуг или Нотанјуг (Новинска телеграфска агенција слободне Југославије), па и
Тенаној (Телегарфска новинска агенција нова Југославија).
Танјуг је почео свој рад са заплењеним предајником, расклиматаном машином за умножавање (гештетнером) и једном писаћом машином. У првим годинама узор им је био совјетски ТАСС, да би, касније, по објављивању резолуције Инфорбироа 1948. године, ослободили утицаја СССР-а и ослонили само на сопствене снаге.
Nadam se da je konacno doslo vreme da se Stbija konacno oslobodi komunisticke agenture i Mosinih i Ribnikarovih utvara i konacno osnuje SRPSKU NOVINSKU AGENCIJU (SNA). Valjda su Srbi sposobni da imaju svoju autenticnu SRPSKU DRZAVNU agenciju?
Tanjug jeste za vreme II svetskog rata bio partizanska agencija ali ne u toj zgradi. U njoj je za vreme rata bio Specijalni sud, po zlu čuven kao i zatvor u susedstvu, Obilićev venac 4.