Хроника

Осумњичени за убиство Ивановића терете се за још осам кривичних дела: Организовани криминал, кријумчарење дроге, тешко убиство…

Против тројице осумњичених за умешаност у убиство Оливера Ивановића – Недељка Спасојевића, Марка Рошића и Милана Радоичића истрага је проширена на још осам кривичних дела, међу којима су организовани криминал, кријумчарење дроге, тешко убиство, напад на особље УН и наношење тешких телесних повреда, потврдили су за Инсајдер Негован Шарановић и Махмут Халими, адвокати Спасојевића и Рошића. По речима адвоката, у Предлогу за одређивање притвора косовског тужиоца, који је прихватио Суд у Приштини, наводи се да су били део организоване криминалне групе која је ова кривична дела починила од 2011.

Основни суд у ПриштиниОсновни суд у Приштини
Суд у Приштини данас је продужио притвор Недељку Спасојевићу и Марку Рошићу, који су ухапшени у Митровици због убиства Оливера Ивановића, на још два месеца, односно до 23. априла, док је Драгиша Марковић, који је притворен у оквиру исте акције, пуштен на слободу.

Према речима адвоката осумњичених, у предлогу за одређивање притвора специјалног тужиоца на Kосову наводи се да се истрага против тројице осумњичених за умешаност у убиство Оливера Ивановића – Спасојевића, Рошића и Милана Радоичића проширује на још осам кривичних дела.

Kако наводе, они се сумњиче за организовање криминалне групе, за угрожавање особља УН и лица заштићених међународним правом, изазивање опште опасности, напад на службена лица током вршења службене дужности, неовлашћену куповину и стављање у промет опојних дрога, тешко убиство, злоупотребу службеног положаја и наношење тешких телесних повреда.

Негован Шарановић, адвокат Недељка Спасојевића, каже за Инсајдер да је уложио жалбу на одређивање притвора, јер у предлогу косовског тужиоца нису индивидуализована кривична дела на сваког појединачно, па не зна за која се од поменутих осам конкретно сумњичи његов клијент.

„Не рачунајући ова кривична дела, Недељко Спасојевић се сумњичи за извршење кривичног дела тешко убиство у помагању (у оквиру истраге о убиству Оливера Ивановића) и неовлашћено поседовање оружја“, наводи Шарановић, који додаје да је његовом клијенту притвор проширен до 23. априла.

Он каже да је међу кривичним делима на које је проширена истрага и тешко убиство, али му није јасно да ли је то реч о убиству Ивановића или је у питању нешто друго о чему он нема никакве информације.

Махмут Халими, адвокат Марка Рошића, са друге стране, наводи да се нешто чудно дешава и да му није јасно на основу чега је његовом клијенту одређен притвор и за шта се он сумњичи.

„Мог клијента су осумњичили без икаквих доказа. Против њега није нађено ништа. Тужилаштво тврди да је у џепу убијеног Оливера Ивановића пронађена цедуљица на којој је написан број регистарских таблица Марка Рошића, али то није довољан доказ. Његова кућа се иначе налази у непосредној близини седишта Ивановићеве странке“, каже Халими.

Он такође, како истиче, не зна која се од поменутих осам кривичних дела, на које је проширена истрага, односе на његовог клијента.

„У предлогу за одређивање притвора пише и да су њих тројица деловали као организована криминална група, да су под контролом држали фирме на северном делу Kосова и да су вршили контролу над политичким субјектима у том делу Kосова“, навод Халими.

Драгиша Марковић, који је приведен истог дана кад и Спасојевић и Рошић, пуштен је из притвора. Kако каже за Инсајдер његов адвокат Дејан Васић, Марковић је у обавези да се једном недељно јавља полицији.

„Он се сумњичи да је починио кривично дело одавање службене тајне, односно да је са места убиства позивао српске органе безбедности“, наводи Васић.

Специјални тужилац Kосова Силе Хоџа недавно је изјавио за Инсајдер да је Милан Радоичић, осим за умешаност у убиство Оливера Ивановића, осумњичен и за организовани криминал и трговину наркотицима.

„Добио сам допунску кривичну пријаву против Радоичића. Приликом претреса његовог стана пронађено је 75 грама кокаина. Он се сумњичи за организовани криминал и трговину наркотицима“, каже за Инсајдер Силе Хоџа, специјални косовски тужилац.

Радоичић на састанцима Српске листе са председником Србије
И док га на Kосову тамошњи тужилац сумњичи за најтежа кривична дела Радоичић је недалеко од административне линије, у Рашкој, присуствовао састанку Српске листе са председником Србије.

Пре недељу дана, након информације да је против Радоичића проширена истрага за организовани криминал и трговину наркотицима, директор Kанцеларије за KиМ Марко Ђурић је рекао да “Приштини ништа не верује док не види дебеле, конкретне и међународно потврђене доказе”.

Радоичић је иначе 23. новембра прошле године избегао хапшење. И само дан пре ове акције Радоичић је био у Београду на састанку Српске листе са председником Србије, који су снимали сви медији. У првом тренутку након хапшења није се знало где је Радојичић, да би МУП Србије три дана касније саопштио да га је саслушао, не наводећи где.

Потом су председник Србије Александар Вучић и директор канцеларије за KиМ Марко Ђурић јавно тврдили да је Радоичић прошао полиграф и да нема никакве везе са убиством Ивановића. Радоичић се већ 29. новембра заједно са представницима Српске листе састао поново са председником Вучићем.

На јавном сервису председник Србије тврдио је и да је Радоичић саслушан неформално и на Kосову још 21. фебруара, али да је Приштина то крила.

Након више неуспешних покушаја косовске полиције да га пронађу на његовој адреси, Основни суд у Приштини је 24. јануара по захтеву Специјалног тужилаштва Kосова, издао налог за хапшење.

Извор: Инсајдер

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!